Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Enable

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@HarunAydemir)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhabalar...

Mail serverda kullandığım "Mail Enable" programıyla ilgili bir problem  yaşıyorum. Problem şu;

Hesap açtığımı kullanıcılardan bazılarının gönderdiği epostanın aynısı 60-70 defa birkaç dk. arayla yeniden gidiyor. Sorun genel bir problem olamamakla birlikte, bir kaç hesapta yaşanıyor. Ancak bu hesabı kapatıp yeniden açmama rağmen hiçbir şey düzelmiyor.

Konuyla ilgili acil yardımınıza ihtiyacım var.

Gönderildi : 25/03/2009 13:59

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

sisteminizi güncel bir antivirüs ve antispy yazılımı ile taratın.

kolay gelsin

Gönderildi : 25/03/2009 18:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Updateleri  denermisiniz , bende mailenable kullandım ama böyle bir sorun yaşamadım .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/03/2009 08:01

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam;

1- Windows SMTP servisi kurulu olmamalı
2- Mail box ların kurulu olduğu klasöre MailEnable ın açmış olduğu IME_ADMIN kullanıcısının tam yetkisi olmalı

Bunları kontrol eder misiniz?

Gönderildi : 27/03/2009 16:57

(@HarunAydemir)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Mumin Bey'in söylediği şeyleri dikkate aldım. Ancak sunucuyu formnatladıktan sonra tüm kurumları yeniden yaptığımda da hala sorun devam ediyor. Ancak ilgili kullanıcının kendi bilgisayarında olan bir virüs buna neden olabilir mi?

Updataleri yapmadım. Peki updateleri nereden yapıyoruz? İlgili firmanın sitesinden mi indirmem lazım, yoksa programın içerisinden mi yapılacak?

Windows'un SMTP'si kuruluymuş; onu kaldırdım ve IME_ADMIN'ın yetkilerini inceledim. İlgili kullanıcı tam yetkili, bunda sorun yok.

Bir de burada sormak istediğim bir konu daha var. Ben daha önce Mail Enable'yi farklı bir sunucuya kurup, lisansını girmiştim. Ancak şimdi programı başka bir sunucuya kurup, diğer sunucudaki Mail Enable'yi kaldırdım. Ancak lisansımı girmek sitediğimde hata veriyor. Diğer sunucudan deactive mi etmem gerekiyordu? Bunu nasıl yapabilirim?

Gönderildi : 28/03/2009 15:37

(@zaferates)
Gönderiler: 8
Active Member

Harun Bey,

Aynı sorun (Bazı kullanıcıların gönderdiği mail birden fazla gönderiliyor) bende de var. Acaba bu sorunu çözebildiniz mi?

Gönderildi : 05/01/2011 15:03

Paylaş: