Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Spam Sorunu

38 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,375 Görüntüleme
(@OrhanGuzel)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

ters dns kaydı yapıldı spf kaydı yapıldı senderid e mail gönderildi ama yine  hotmailde spam larak düşüyor. İp miz karalistede değil. Bazende gmail ve yahoyada spam gidiyor bazende direk inboxda

Gönderildi : 27/03/2008 20:26

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

hotmail e spf kaydınızın olduğunu ve domainlerinizin ismini yazıp mail gönderip bilgilendirmeniz gerekiyor.

maili [email protected] a atacaksınız. 

Gönderildi : 27/03/2008 20:35

(@OrhanGuzel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

attım 1 ay oldu nerede ise

Gönderildi : 27/03/2008 21:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Orhan bey

domain nedir ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2008 06:04

(@OrhanGuzel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hakan Bey ;

ekimonline.com domain adımız. Şuanda durduk yerde mailler gmail hotmail yahoo hiçbir yere gitmiyor hata mesajıdda dönmüyor. Sadece bizimkilerde değil sunucudaki hiçbir domain mail gönderemiyor buralara

Düzeltiyorum hiçbir yere gitmiyor mailler mail alıyorum ama gönderemiyorum mail sunucum mailenable

Gönderildi : 28/03/2008 17:44

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

hattınız üzerinde Türk Telekom tarafından port 25 (SMTP) bloklama olmuş olabilir

Run dan bunları kontrol edip sonuzu bildirirmisiniz ?

1. telnet smtp.ttmail.com 25 

2. telnet smtp.ttmail.com 587

Gönderildi : 28/03/2008 18:00

(@HakanGURSOY)
Gönderiler: 21
Eminent Member

mail.ekimonline.com un ip adresi 2 yerde blacklistte girmiş durumda bundan dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsin.

Gönderildi : 28/03/2008 18:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Evet rbl desiniz.

http://cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/28/spam-mail-ve-rbl-realtime-blackhole-list-aras-ndaki-li-ki.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2008 18:23

(@OrhanGuzel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

şeklinde oluyor.

http://karaliste.ttnet.net.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=22&Itemid=28  adresindeki her yerden ve bildiğim diğer listelerden o makalenizdeki yerden ipmi kontrol ettim karalistede göremedim.

Telekomdan terdns kaydı ile ilgili bana gelen mailde

"Şayet mail sunucunuzun relay ve/veya Proxy özelliği açık ise ise bunu kapatmalısınız.
Gerekli bilgiyi http://www.mail-abuse.com/an_sec3rdparty.html adresinden alabilirsiniz
Relay için http://www.abuse.net/relay.html adresinden son kontrolleri yapabilirsiniz."

bende mailenableden relayı kapatınca mail gönderirken hata veriyor. Bunu nereden kapatacağım.

Son olarak mailenable smtp bölümünde outbound diye bir yer var orada tam 2000 tane birşey birikmiş onları silmeye başladıkça sabahtan gönderdiğim maillerden biri geldi bana orası nedir ne işe yarıyor.

ilginiz için saolun

Gönderildi : 28/03/2008 20:10

(@OrhanGuzel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

olayı çözdüm smtp outbound bölümündeki herşeyi silince düzeldi. mailler gidiyor bu kezde bazen hotmailde spama bazene direk inboxda aynısı yahoo ve gmail içinde geçerli.

dnsstff ücreti olduğu için ben oradan bakamıyorum bana eğer hangi karalistede olduğumu söyleyebilirseniz çok sevinirim. Birde bu relay olayını nasıl kapatabilirim maillerin gitmesini engellemeden acaba bilginiz varmı o konuda

Gönderildi : 28/03/2008 21:21

(@HakanGURSOY)
Eminent Member

Aşağıdaki yerlerde blacklistte bulunuyorsun.Dnsstufftan baktım. 

"Net 88.224.0.0/11 is UCEPROTECT-Level2 listed because of 9854 abusers. Your ISP TTNET TTnet Autonomous System/AS9121 has to fix this. See: http://www.uceprotect.net/rblcheck.php?ipr=88.248 .  2100 seconds  78 ms

UCEPROTECTL3  LISTED (127.0.0.2)  TXT= "Your ISP TTNET TTnet Autonomous System/AS9121 is UCEPROTECT-Level3 listed because he is responsible for a total of 19557 abusers on the net. See: http://www.uceprotect.net/rblcheck.php?ipr =  2100 seconds  78 ms

Gönderildi : 29/03/2008 01:20

(@OrhanGuzel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

verdiğiniz iki adrestedeki ipler bizim ipmiz değili ben kendi ip mi sorulayınca o siteden not listed diyor bir yerde bir sorun var ama çözemedim

baktığınız için saolun

Gönderildi : 29/03/2008 02:44

(@OrhanGuzel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

o iki adresteki ipler bizim değilki kendi ipmi sorulayınca not listed diyor yidene baktığınız için teşekkür ederim

Gönderildi : 29/03/2008 02:45

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

ESM>SMTP özelleriklerindeki Default Relay ayarlariniz nedir?

Gönderildi : 29/03/2008 02:52

(@HakanGURSOY)
Eminent Member

Linki incelediğimde sanırım 88.248 networkü block olarak listede bu networkte bir sürü ip ye baktım hepsi bu belirttiğim yerlerde listeye girmiş.Sadece senin ipne özel bir durum sanırım söz konusu değil.Bunu isp çıkartması gerekeciktir.

Gönderildi : 29/03/2008 02:59

(@OrhanGuzel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

default relay ayarlarımız resimdeki gibi

Gönderildi : 29/03/2008 16:23

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

default relay ayarlarımız resimdeki gibi

Merhaba
Sunucunuz relaye kapalı.Test için www.mxtoolbox adresinden check edebilirsiniz.Ücretsizdir.Reverse dns te düzgün.Port 25 açık telnet testine cevap verdi. http://www.mxtoolbox.com/blacklists.aspx?IP=88.248.78.82  black listlerde de görülmüyorsunuz.Sorununuz devam ediyormu ?
Selamlar

Gönderildi : 29/03/2008 16:51

(@OrhanGuzel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

malesef devam ediyor junkmaildeyiz gmailde spam istenmeyen posta olarak düşüyor e-posta trafiğini izliyorum aşırı e-posta gönderimide yok acaba fortigate 200a modeli frewall kullanıyoruz ondan olabilirmi fortigate ile irtibata geçtim olmaz dediler ama

Gönderildi : 29/03/2008 18:12

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

malesef devam ediyor junkmaildeyiz gmailde spam istenmeyen posta olarak düşüyor e-posta trafiğini izliyorum aşırı e-posta gönderimide yok acaba fortigate 200a modeli frewall kullanıyoruz ondan olabilirmi fortigate ile irtibata geçtim olmaz dediler ama

Merhaba;
Fortigate Fw üzerinde içeri sadece 25 portunumu yonlendirdiniz ?
One to ONE Nat mı yaptınız ?
mail server dan internete girdiğinizde ip adresiniz ne geliyor ?
bu ip adresiniz mx kayıtlarınızdaki ip ile eşleşiyormu
selamlar

Gönderildi : 29/03/2008 18:23

Sayfa 1 / 2
Paylaş: