Forum

lets encrypt sertif...

Bildirimler
Hepsini Temizle

lets encrypt sertifikasi nasil yüklerim

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
702 Görüntüleme
(@cihatovalioglu)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

shared webhosting sitesinde ufak bir site var, ssh ile sunucuya baglanma imkanimiz yok, tüm ayarlari herseyi tarayciyla plex interface üzerinden yapiyoruz.

web hostinge sordum site icin lets encrypt ssl zertifikasini nasil yükleriz - su an o lets encrypt hizmetini sunmuyorlarmis - alternatif olarak kendi sunduklari ssl zertifikalari var ama ücretli.

hostin plex panelinde baktim hic bir imkan yok zertifika yüklemeyle ilgili falan.

internete arastirdim bu siteyi buldum ama komutlari calistiramiyorum cünki ssh yetkimiz yok

https://blog.rapid7.com/2017/10/04/how-to-secure-apache-with-lets-encrypt-on-ubuntu-linux/

GIT üzerinden dosyarlari hosting yükledim ama dedigim gibi skripti calistiramiyorum.

acaba bunu baska sekil nasil hallederiz. atiyorum bir baska sunucun lets encrypt zertifikayi bir baska sunucya kullanabilirmiyiz, simdilik baska bir care gelmiyor, simdiden tesekkürler

Gönderildi : 01/06/2018 13:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Aldığınız hizmetin sınırlamalarının olması normal, yani arkadaşlar size söylemiş zaten ücretli bir hizmetlerinin olduğunu, eğer bunu istemiyorsanız hosting i değiştirmeniz gereklidir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/06/2018 19:25

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

Plesk panel ile birlikte lets modülü ücretsiz gelmektedir.. Hosting sağlayıcına söylersen modülü aktif eder.. Sende plesk üzerinden sertifikanı modül üzerinden aktif edersin..

Gönderildi : 02/06/2018 02:21

(@cihatovalioglu)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

tesekkür ederim - evet malesef hosting cakallik pesinde, söylememe ragmen kendi sunduklari ssl zertifikalarini yamamaya calisiyorlar, artik baska hosting saglayaciya gecmenin vakti geldi ve gecti de, yapacak bisey yok

Plesk panel ile birlikte lets modülü ücretsiz gelmektedir.. Hosting sağlayıcına söylersen modülü aktif eder.. Sende plesk üzerinden sertifikanı modül üzerinden aktif edersin..

Gönderildi : 05/06/2018 13:37

(@tahirtayyipkeskin)
Gönderiler: 33
Eminent Member

Merhaba,

shared webhosting sitesinde ufak bir site var, ssh ile sunucuya baglanma imkanimiz yok, tüm ayarlari herseyi tarayciyla plex interface üzerinden yapiyoruz.

web hostinge sordum site icin lets encrypt ssl zertifikasini nasil yükleriz - su an o lets encrypt hizmetini sunmuyorlarmis - alternatif olarak kendi sunduklari ssl zertifikalari var ama ücretli.

hostin plex panelinde baktim hic bir imkan yok zertifika yüklemeyle ilgili falan.

internete arastirdim bu siteyi buldum ama komutlari calistiramiyorum cünki ssh yetkimiz yok

https://blog.rapid7.com/2017/10/04/how-to-secure-apache-with-lets-encrypt-on-ubuntu-linux/

GIT üzerinden dosyarlari hosting yükledim ama dedigim gibi skripti calistiramiyorum.

acaba bunu baska sekil nasil hallederiz. atiyorum bir baska sunucun lets encrypt zertifikayi bir baska sunucya kullanabilirmiyiz, simdilik baska bir care gelmiyor, simdiden tesekkürler

Bunun için sağlayıcınızla uğraşmanıza gerek yok. Referans bağlantı aracılığıyla plesk panel arayüzünden sizde free ssl kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

https://www.sslforfree.com/

Gönderildi : 12/06/2018 01:03

Paylaş: