Forum

Sunucu Kurulumu Eks...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sunucu Kurulumu Eksık Detaylar?

22 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
2,285 Görüntüleme
(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar Hüseyin Bey ;

Hakan Bey'e  kesinlikle katılıyorum yanlış anlamanızı istemem ancak basit  bir  dns  probleminde bile bu kadar  uzun süre  çözümsüz  kaldığınızı düşünürsek ticaeri olarak kullanmaya  başladığınızda  ciddi  problemler  yaşayabilirsiniz, benim görüşüm Maestro  Panel  ile  deva  etmeniz  yönünde  olacaktır. Maestro  panel ile   devam edin çoğu adımları  kendınız geçebilirsiniz sitelerinde  oldukça  geniş döküman  arşivi  mevcut ayrıca ticari olarak kullanmaya  başlayıp çözemediğiniz  bir  problem oluşur ise ücretli  destek alma  alternatifiniz de  olur.

Merhaba aslında hem ticari hemde degil kendi işyerime bir server kurup üzerinden ne yapabilirim ilerde ne olur görmek amacım domainim isimtescilde aslında dns yönlendirmesini isimtescile direk ip yönlendirmesi ilede yaptım fakat allah tarafından ne hikmetse gel sen bu işle uğraşma git başka şeylere bak dercesine hep bir problem cıktı en son panel olarak cwp kurdum oyalanıyorum hala dns sorunu 🙂 aşamadım gitti

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 26/12/2017 03:32

(@aliuysal)
Gönderiler: 292
Üye

Merhabalar; En azından öğrenmeniz için yardımcı olmak isterim biryerden de başlamak gerekiyor fakat ticari oalrak kullanmanız zaten kendinizi kandırmak olacaktır.

Sorununuzun NS'ler ile alakalı olduğunu düşünüyorum bu konuyu şöyle aşabilirsiniz;
isimtescildeki ana domaininiz için Gelişmiş DNS kullanın, öncelikle DNS yönetimi ekranından - İsimTescil ücretsiz Dns'leri - Ücretsiz servisler için bu DNS'leri tercih edebilirsiniz seçeneğini seçin ve kaydedin.

Daha sonra Gelişmiş DNS menüsüne girerek NS kayıtlarını oluşturacağız,
burada öncelike A kayıtları oluşturun

ns1 ns2 için A kayıtları oluşturup IP adresinizi girerek kaydedin, daha sonra aynı isimlerde NS kayıtlarını oluşturun ve kaydedin. 

DNS'lerin oturması için bir süre beklemeniz gerekecektir, ns1.domain.com pinglediğinizde artık sunucunuza ulaşıyorsa tamamdır zaten. 

Sonra buna bir hosting oluşturarak kullanabilirsiniz, yine oluşturduğunuz bu ns kayıtlarına başka domainleri yönlendirerek onlar içinde sunucunuzda hosting hesabı oluşturup kullanabilirsiniz. 

Bu işlemleri yaptıktan sonra halen sıkıntı devam ediyor domainleriniz ulaşamıyor ise işlemleri bozmadan bilgi verirseniz inceleyip sorunu bulalım.

Dijital dönüşüm başlıyor...
RFID Sayım
WinFlow e-Fatura Onay Akış Süreç Yazılımı
Android El Terminali
Elektrikli Araç Şarj Yazılım Platformu
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 09/01/2018 20:27

(@ErdoganPALA)
Gönderiler: 158
Estimable Member

Merhaba sorun devam ediyor ise özelden iletişim bilgilerinizi iletirseniz sizin için bağlantı kurup kontrol edebilirim.

Gönderildi : 13/01/2018 13:24

Sayfa 2 / 2
Paylaş: