Forum

ihs plesk web pro t...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ihs plesk web pro to GCC (Google Cloud Computing) plesk web hosted migration işlemleri

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
535 Görüntüleme
(@FurkanBaser)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar bir eski ve bir yeni hostingim var,

sitelerimin yayın dili türkçe hizmet ettiği ticari faaliyet ülkesi türkiye

1.hostingim 20GB HDD 2GB RAM 1 CPU . (30 dolar) . IHS Türkiye

2.hostingim 50GB SSD 32GBRAM 16CPU. (25.33 dolar) GCC west unitedstates 1b

sanırım fiyatları yazmamdan neden taşıma işlemi yapmak istediğimi anlamışssınızdır, ihs nin ssd disk vericem deyip hdd vermesi beni ihs firmasından soğutmuştur, ve her ay ödeme gelmeden sistemi duraklatmaları onlara her ay verdiğim 100 lirayı hak etmediğni göstermektedir.

centos plesk to plesk taşıma işlemi yapmak istiyorum, plesk panelde migration özelliği var biliyorsunuz fakat işlemlere başlamadan nasıl yapmam gerektiğinide dair bir kaynak bulamadım nelere dikkat etmeliyim toplamda 5 adet site taşınacak 10gb dan az öyle büyük işlemlerde değil,

kafama takılan sorular is şunlar?

adronepictures.com benim ilk sitem

1- alan adlarım ihs de kalmaya devam edecek , şu anda 10 adet alan adım var  yönelndirmeli vs hepsinin name serverlerine baktığımda ns1.adronepictures.com  ns2.adronepicures.com olarak gözükmektedir. yeni serveririmde bu name serverler kalmalı mı bunlar değişmeli mi

2- Dns ile ilgili hangi ayarları hangi işlem sırasına göre yapmalıyım?

Gönderildi : 05/10/2017 13:30

(@oguzhanyilmaz)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba,

1. Şuanda kullandığın Name Server'ların IP adreslerini yeni sunucunun IP adresleri ile değiştirmen yeterli olur göç için  (en son yapılacak iş)

2. Plesk taşıması sırasında alan adlarının DNS zonlar'ını da aktarır o nedenle DNS alanlarında herhangi bir düzenleme yapmana gerek yok. En basitinden Zone'da yeni IP'leri görüyorsan orada mesele yok sayabilirsin.

Gönderildi : 05/10/2017 15:24

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Sunucuyu google cloud üzerinden mi aldınız? Name serverlerin yönlendirimi ihs gibi olmuyor. Google Cloud üzerinden name serverleri ayarlamanız gerekebilir.

Bizde şu şekilde bir paket var. Düşünürseniz yardımcı olmaya çalışırım

4 gb rem

100 gb hdd

1 ip

1 Core işlemci (3.7 ghz)

Lokasyon: Kanada.

30 TL

Kişisel bir olay

Gönderildi : 05/10/2017 17:28

(@FurkanBaser)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Paket güzel gözüküyor fakat özellikle SSD 'ye geçmek istiyorum fiyat ise harika gözüküyor.. türkiyeden bağlantı hızınız nedir? kanadadaki servere?

Gönderildi : 06/10/2017 14:06

Paylaş: