Forum

Domain Alias Subdom...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Alias Subdomain

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
693 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Değerli üstatlar,

bir kişi örnekmisaldomain.com.tr adresini subdomainli.örnekbaşkabirsite.com.tr adresine yönlendirebilir mi?

Bana göre eğer iki domain arkasında da ip kuralları işliyorsa bu mümkün gibi görünüyor. Yani internet browser barına örnekmisaldomain.com.tr yazan kişi subdomainli.örnekbaşkabirsite.com.tr adresindeki içeriği görebilir mi?

Tıklanan İçerik --------------------------- Gösterilen İçerik -------------------------------------- İnternet Browserında görünen URL Adresi
örnekmisaldomain.com.tr/hakkimizda - subdomainli.örnekbaşkabirsite.com.tr/hakkimizda - örnekmisaldomain.com.tr/hakkimizda
örnekmisaldomain.com.tr/iletisim ------ subdomainli.örnekbaşkabirsite.com.tr/iletisim ----- örnekmisaldomain.com.tr/iletisim
örnekmisaldomain.com.tr/anasayfa ---- subdomainli.örnekbaşkabirsite.com.tr/anasayfa --- örnekmisaldomain.com.tr/anasayfa

gibi...

Çok teşekkür ederim. Saygılarımla...

Ali...

Gönderildi : 26/01/2017 18:20

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Aynı dizine subdomain eklerseniz neden olmasın. Sizin için örnek oluşturdum

http://bkt.bektas.xyz/  

http://www.bektas.xyz/  

Kişisel bir olay

Gönderildi : 26/01/2017 21:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sayın üstat merhabalar;

peki alias ile yönlendirme olsaydı ne olurdu ?

Misal bkt.bektas.xyz den "merhaba dünya" yorumuna tıklarsanız www.bektas.xyz/merhaba-dunya adresine yönleniyor. yani bkt yerine www... bunu istemiyorsak ne yapmalıyız ?

tıkladığınız zaman bkt subdomain altında buna ulaşmak isteseydiniz alias ile bu mümkün müydü peki ? bkt.bektas.xyz/merhaba-dunya gibi...

bir örnek daha vereyim;

örnekbirhabersitesi.com.tr var ve sub.birbaşkaörnekhabersitesi.com.tr a "ALIAS" ile yönlendirilirse;

örnekbirhabersitesi.com.tr ---> ALIAS ---> sub.birbaşkaörnekhabersitesi.com.tr

İSE;

sub.birbaşkaörnekhabersitesi.com.tr/guncel/haberler ketegorisinie

örnekbirhabersitesi.com.tr/guncel/haberler url adresini yazarak ulaşabilir miyim ?

ama asla browser url barında "sub.birbaşkaörnekhabersitesi.com.tr/guncel/haberler" GÖZÜKMEMESİ gerek. 😀

Gönderildi : 27/01/2017 05:40

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhaba, .htaccess ile yönlendirmelerinizi istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Google üzerinden .htaccess genereted yazarak otomatik sihirbaz ile .htaccess oluşturabilirsiniz.

Gönderildi : 27/01/2017 15:41

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba, .htaccess ile yönlendirmelerinizi istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Google üzerinden .htaccess genereted yazarak otomatik sihirbaz ile .htaccess oluşturabilirsiniz.

Bu windows server tarafında da geçerli bir standart mı ? Yani microsoft windows server bunu standart olarak mı kullanıyor yoksa microsoft tarafında kendileri tarafından geliştirilen bir muadili var mıdır ? Yani bu ASP.NET MVC'deki routing gibi birşey mi yoksa azı fazlası nedir ?

Gönderildi : 28/01/2017 05:35

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Ali bey, şimdi merhaba dünyaya bastığınızda www. çıkmasının nedeni ben siteyi www.bektas.xyz olrak kurduğum için yani bkt.bektas.xyz/merhaba-dunya derseniz de aynı sayfa çıkacaktır. Yani ben siteye bir default adres belirlemeseydim bkt. olarak açacaktı. ASP.NET ten pek anlamıyorum ama eskiden ASP de .htaccess ile yazdığım veya düzenlediğim scriptlerin (seo link) linklerini düzenliyordum. Windows'da, Linux'da geçerli; ama kullandığım bir çok ASP.Net uygulamalarında .htaccess dosyasını görmedim. ASP.Net'te sistem nasıl işliyor pek bilgim yokç ASP.Net .htaccess araması yaparsanız belki bilgi alabileceğiniz dökümanlara erişebilirsiniz.

Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 29/01/2017 01:37

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhaba, dönüş biraz geç oldu kusura bakmayın. Eğer sorun çözülmediyse henüz IIS üzerinde ReWrite URL özelliği aynı işi görmektedir.

Gönderildi : 02/03/2017 14:18

Paylaş: