Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hostinglerde IP

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar, hostinglerde paylaşımlı ip (tek bir ip) üzerinde birçok site barınıyor. Bunun ayırt edilmesi nasıl sağlanıyor bir bilginiz var mıdır ? Yani açıkçası bunu windows server 2012 üzerinde bir operatör nasıl ayarlıyor ?

Teşekkür ederim...

Gönderildi : 26/01/2017 15:36

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

http://www.cozumpark.com/blogs/linux_unix/archive/2017/01/15/centos-sunucu-uzerinde-lamp-phpmyadmin-b_3101_nd-dns-ve-vsftpd-kurulumu.aspx  şu makaleye bakınız nasıl yapıldığı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Domaini sunucuya tanıtıp belirlenen name serverler aracılığı ile domainler sunucunun içinde yer alıyorlar. İstediğiniz kadar ekleyebilirsiniz.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 26/01/2017 15:55

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Merhabalar, hostinglerde paylaşımlı ip (tek bir ip) üzerinde birçok site barınıyor. Bunun ayırt edilmesi nasıl sağlanıyor bir bilginiz var mıdır ? Yani açıkçası bunu windows server 2012 üzerinde bir operatör nasıl ayarlıyor ?

Teşekkür ederim...

DNS server ve web serverin üzerindeki site header ile bu tip ayrımlar yapılabiliyor.

https://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/02/iis-uzerinde-birden-fazla-ssl-li-websitesi-yayinlama.aspx

makalesi bu konuda fikir edinmenize yardımcı olabilir

iyi çalışmalar

Gönderildi : 26/01/2017 16:32

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Hem Zülfü Mehmet Özçiftçi Hocama hem de Vasvi Uysal Hocama sayısı binleri bulan teşekkürlerimi arz ediyorum. Sağolun değerli üstatlar...

Şunu da izninizle size danışmak isterim; internette "Windows WMI Classes" denen bir konu var. Acaba diyorum, Üstat Zülfü Mehmet Özçiftçi Hocamın bahsettiği makaledeki MacOS üzerindeki PHP için gösterilen örnek komut satırı işlemleri gibi; Üstat Vasvi Uysal Hocamın Windows Server için anlatılan makalenin de komut satırı versiyonu bulunmakta mıdır ?

Ya da direkt kod ile C# ve .NET üzerinden Windows WMI Classes ile doğrudan bu işlem gerçekleştirilebilir mi ? Şöyle bir açıklama düşülmüş: The DNS WMI Provider defines the following DNS WMI classes.

Bir fikriniz var mıdır değerli üstatlar ?

En derin hürmetlerimi arz ederim...

Gönderildi : 26/01/2017 18:00

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Hem Zülfü Mehmet Özçiftçi Hocama hem de Vasvi Uysal Hocama sayısı binleri bulan teşekkürlerimi arz ediyorum. Sağolun değerli üstatlar...

Şunu da izninizle size danışmak isterim; internette "Windows WMI Classes" denen bir konu var. Acaba diyorum, Üstat Zülfü Mehmet Özçiftçi Hocamın bahsettiği makaledeki MacOS üzerindeki PHP için gösterilen örnek komut satırı işlemleri gibi; Üstat Vasvi Uysal Hocamın Windows Server için anlatılan makalenin de komut satırı versiyonu bulunmakta mıdır ?

Ya da direkt kod ile C# ve .NET üzerinden Windows WMI Classes ile doğrudan bu işlem gerçekleştirilebilir mi ? Şöyle bir açıklama düşülmüş: The DNS WMI Provider defines the following DNS WMI classes.

Bir fikriniz var mıdır değerli üstatlar ?

En derin hürmetlerimi arz ederim...

Ben macos üzerinden kurulum nasıl yapılırı anlatmadım centos üzerinden kurulumu anlattım. Eğer windows için kurulum yapacaksanız Vasvi beyin eklediği linke bakarak inceleyebilirsiniz. ASP yada ASP.Net kullanmak istiyorsanız zaten windows kullanmak daha avantajlı (Bu aralar linuxda da çalıştığı söyleniyor ama çok stabil depil diye biliyorum) PHP de kullanmak istiyorsanız kuçuk bir kaç tıklama ile gerçekleştirebilirsiniz. Malesef windows sizi kodlarla yormadan tıklayarak kurulumu gerçekleştiriyor 😀

Kişisel bir olay

Gönderildi : 26/01/2017 22:40

Paylaş: