Forum

SUNUCUM VAR AMA SİT...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SUNUCUM VAR AMA SİTE YAYINIM YOK

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@TurgayYilmaz)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar; Windows Server 2012R2 SUNUCU da-ISS  üzerinden Web sitesi yayınlama şansım varmı?(localhostta değil)varsa nasıl yol takip etmeliyim.bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.şimdiden teşekkürler..

Gönderildi : 22/06/2016 21:19

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Yayınlama şansınız var. IIS üzerinde yeni bir site oluşturarak domain adınızı yazın sonrasında. Dosyalarınızı bu sitenin çalışma dizinine atın. Domain adınızın bulunduğu DNS server üzerindeki A kayıtlarına Server 2012 üzerinde bu siteye ayırdığınız IP adresini yazın. Bu işlemi adım adım anlatan bir çok döküman vardı ben size özet olarak geçtim.

Gönderildi : 23/06/2016 11:14

(@TurgayYilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba özgürbey;asıl öğrenmek istediğim herhangi bir alan adı,hosting firması kaydı olmadan bunu SERVER DNS VE ISS te tanımladığımız alan adı  ile sunucu görevi yapmış olurmu merak ettiğimde bu teşekkürler

Gönderildi : 23/06/2016 19:01

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

eğer sunucu üzerine DNS servisi kurabilirseniz alan adınız için bir name server oluşturup bu DNS sunucunuza yönlendirmeniz mümkün. Fakat alan adı firmalarının çoğu ücretsiz DNS hizmeti sağlıyor bence gereksiz bir efor olur

Gönderildi : 23/06/2016 19:03

(@TurgayYilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşşekkürler özgürbey;bu projeyi eğitim amaçlı oluşturmaya çalışıyorum.bahsettiğim gibi siteyi kendi sunucu ve dns içerisnde yayınlamak istiyorum profesyonel biri değilim. böyle bir olgunun yapılabilirliğini araştırıyorum.

Gönderildi : 23/06/2016 21:16

Paylaş: