Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Private Nameservers

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
426 Görüntüleme
(@Albartron)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

bir yurt dışı firmasından reseller hosting alıyorum ama resimdeki gibi bana özel nameserver istiyormusun istemiyormusun gibi bir secenek sunuyor eger istersem aylık 4 usd gibi bir para talep ediyor.

Name server reseller hostingte tam olarak benim ne işime yarar, bana artıları ne olur. eger name serveri secersem ns1 ve ns2 leri doldurmammı gerekiyor, ns1 ve ns2 ninbaşlangıcındaki i.e ne anlama geliyor.

teşekkürler

Gönderildi : 08/10/2008 12:21

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

i.e örnek olarak anlamında koymuşlar.

kendi ns serverlarınızın olması size esneklik sağlar. istediğiniz dns kaydını açıp değiştirmenize olanak sağlar.

Gönderildi : 08/10/2008 12:48

(@Albartron)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yani private nameservers secip aylık 4 usd kabul etmiş olursam hostingini benim resellerde yayınlayacagım domainin dns1 ve dn2 ayarlarına ns1.benimreselleralırkengirdigimdomain  imi girecegim, egerki nameserver e none secersem hostinglerini tutacagım domainler için ns1 ve 2 ye resellerin aldıgım firmanın adınımı girecegim.

Gönderildi : 08/10/2008 14:16

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Sizin reseller domain adresinizi ns1 ve ns2 li olarak bir ns server'a sahip olacaksınız. Sizin kendi alan adınız yani.

Gönderildi : 08/10/2008 16:07

(@Albartron)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Anladım.

Reseller hostingi aldıgımyerde Private Nameservers da alırsam mantıken kendi alan adıma ait bir dns kurmuş oluyorum oraya yönlendirecegim her domaini zaten vhd panelden ekleyince dns içinde birde zone oluşturmuş oluyorum, dışarıdanda ns1 leri yazarken kendi alan adımı belirtiyorum,

yani name server demek dns server demek aynı şeyler dogrumudur.

teşekkürler

Gönderildi : 09/10/2008 01:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Name server demek ; alan adı için isim çözümlemeden sorumlu dns server demektir . sorunuza evet diye yanıt verebiliriz yani .

örnek olarak çözümpark.com a bakardanız ns leri yine cozumpark tır ama hakanuzuner.com , serkanuzuner.com , esersolmaz.com , fakaonline.com gibi adreslere bakın onlarında ns leri yine çözümparktır yani cozumpark aynı zamanda 30 a yakın domain için bir name server yani dns sunucusudur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/10/2008 23:59

(@Albartron)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekürler, domain satan firmalar genelde bu hizmeti ücretsiz saglıyorlarmış. Bende kurdum kullanıyorum kullandırtıyorum[:)] 

Gönderildi : 26/10/2008 13:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

rica ederiz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/10/2008 23:23

Paylaş: