Forum

arşiv program tasar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

arşiv program tasarımı

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
436 Görüntüleme
(@eyuptun)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

internet cafemde flim ve yabancı dizileri paylaşıma açaçağım EMDB tarzında bir program tasarımı istiyorum.. server ve client şeklinde olacak ve müşteri flimi sadece izleyecek.. bu tarz yazılımları ücret karşılığı yapacak bir yer  yada kişi öenerebilirmisiniz? irtibat 0542 610 87 00

Gönderildi : 02/09/2015 23:20

(@mehmetozpinar)
Gönderiler: 125
Estimable Member

Merhaba,

Nas sunucular ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Qnap, Synology vb.

Gönderildi : 03/09/2015 11:42

(@eyuptun)
Active Member
Konu başlatıcı

cevap için teşekkürler.. çare bulamasam öyle yapacam.. çünkü toplamda 12tb flimlerim var cafemde ve aynı anda müşteriler kpyaladığı anda birden internet yavaşlıyor ve ağ ortamı çöküyor..benim toplamda 12tb harddisklerim var ve bunları ftp ile paylaşmak istedim ama ftp ile bir bölüm yada klasör paylaşabildim ve dowloand hızını ayarlayamadım.. tüm bölümlerimi yani D,E,F,G,H,L aynı anda ftp ile paylaşmak ve kulanıcının dowloand hızını ayarlamak istiyorum.. bunu yapabileceğim bir program yada ayar gibi bir şey var mı ? şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 03/09/2015 17:33

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1632
Noble Member

Anladığım kadarı ile 6 tane 2 tb disk ile toplamda 12tb elde etmişsiniz. Bu nedenle de FTP ile sadece disklerden birini root klasör olarak gösterebildiğiniz için sıkıntı yaşıyorsunuz. Size önerim FreeNAS vb kullanarak tek diskmiş gibi konfigure edip paylaşıma açmak olacaktır. Bununla ilgili de link aşağıda.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2012/07/08/freenas-kurulum-ve-konfigurasyonu.aspx

Gönderildi : 03/09/2015 18:21

(@eyuptun)
Active Member
Konu başlatıcı

süper bir şey.. çok teşşekkür ediyorum

Gönderildi : 03/09/2015 18:45

(@resulsoydas)
Noble Member

Sistemi küçük bir diske kurup diğer diskleri data diski yapabilirsiniz. Yalnız mevcut diskleri sisteme eklerken veya raid yaparken dikkatli olun. Dosya sistemini de değiştirmeniz veri kaybına neden olabilir. Bununla ilgili araştırma ve deneme yaptıktan sonra reel'e uygulayın.

Gönderildi : 03/09/2015 18:53

(@eyuptun)
Active Member
Konu başlatıcı

ama programı indirecek bir yer bulamadım

Gönderildi : 03/09/2015 19:02

(@resulsoydas)
Noble Member

Paylaş: