Forum

VPS sunucuda spam s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPS sunucuda spam sorunu (mailenable)

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
642 Görüntüleme
(@TahsinKandamar)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bir hosting firmasından kiraladığım sanal sunucu üzerinde MailEnable pro ve Plesk Panel kurulu. Bir süredir sunucu üzerinden spam mail gönderiliyor. yahoo.com, yahoo.com.tw, kimo.com gibi alan adları üzerinden çeşitli mail hesapları ile gönderimler yapılıyor. Yoğun olarak gönderim yapılan 3 IP adresini Plesk panel üzerindeki firewall'dan engelledim ama çözüm olmadı.

Aşağıdaki adreste olduğu gibi bilgilere ulaştım ama çözüme hala ulaşabilmiş değilim. Yardımlarını rica ediyorum.

http://www.abuseipdb.com/report-history/203.188.197.111

Sistem: 

Windows Server 2008 R2 Standart

MailEnable Professional 8.0

Plesk Panel 12.0.18 

Gönderildi : 06/12/2014 21:10

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Sunucunuzda relay izinlerini kontrol ederek hatalı bir izin varsa düzeltin. Basit şifreli bir kullanıcı mail adresi varsa hemen tespit edilmiş olabilir. Makale bölümünde Mailenable makalem var burada yapılması gereken temel güvenlik önlemlerine değinmiştim okumanızı öneririm.

Gönderildi : 07/12/2014 01:48

(@TahsinKandamar)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Özgür Hocam,

Makalenizden daha önce de yararlanmıştım. Elinize emeğinize sağlık faydalı bir kaynak olmuş. Relay ayarlarımda sorun görünmüyor. Başka bir forum cevabınızda önerdiğiniz mailradar.com/openrelay adresinden de bir tarama yaptım. Spam sorunumdan kaynaklandığını düşündüğüm için bir önceki mesajımda belirtmeyi atladığım 530 hatası alıyorum. Bir de fark ettim ki  Plesk üzerinde yönetici e-postası olarak belirttiğim gmail adresim üzerinden gönderimler yapılıyor. Üzerinden demek yanlış olabilir belki gönderen gmail adresim görünüyor ama bazı iletilerde gönderen ve alıcı aynı gmail adresim görünüyor.

Gönderildi : 08/12/2014 00:51

(@TahsinKandamar)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderme sorunu çözüldü ama mail alamıyorum. Gönderen hesap 503 hatası alıyor. Relay ve bütün spam vb kontrolleri kapatırsam da yine 530 hatası vermeye başlıyor. işin içinden çıkamadım.

Gönderildi : 12/12/2014 03:12

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Bu makaledeki adımları gerçekleştirirmisiniz? 

http://www.mailenable.com/kb/Content/Article.asp?ID=me020417

Gönderildi : 12/12/2014 12:33

Paylaş: