Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain DNS Ayarları

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
665 Görüntüleme
(@erhancengiz)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

abc.com.tr ismindeki bir domain nic.tr den alınmış ve  X Hosting firmasına NS ler yönlendirilmiştir.

X Hosting firmasında mailler tutulmaktadır.

Yapmak istediğim X Hosting firmasındaki mailleri hiç bozmadan sadece internet sitesini farklı bir hosting de barındırmak istiyorum. 

Bunun için iki hosting tarafında da DNS ayarlarını nasıl yapmam gerekir? 

Teşekkürler. 

Gönderildi : 21/10/2014 18:15

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

www kaydının ip adresini web sayfasını bulundurdugunuz web sunucu olarak guncellemeniz yeterli olacaktır.

Gönderildi : 21/10/2014 18:23

(@emrebozlak)
Gönderiler: 12
Active Member

Merhaba,

Host ettiğiniz firmanın DNS panelinden mail subdomain'inizi A kaydı olarak girip ip adresi olarak X hosting firmasını girin ve MX kayıtlarını oluşturun. X Hosting firmasının DNS panelinden mail submainini yaratın ve MX kayıtlarını yaratın.

Bunun çözmesi gerekiyor. 

Gönderildi : 21/10/2014 18:24

(@mustafayilmaz-2)
Gönderiler: 142
Estimable Member

Merhaba,

Hosting firmasının size sunduğu ayarlar içinde dns yönetimi veya detaylı dns yönetimi gibi bir sayfa bulup oradan mx kayıtlarını ve web için kullandığınız alan adı kayıtlarını düzenleyebilmeniz gerekir. En azından benim çalıştığım hosting şirketi böyle

Kolay gelsin

Gönderildi : 21/10/2014 18:33

(@vasviuysal)
Üye

Merhaba,

Host ettiğiniz firmanın DNS panelinden mail subdomain'inizi A kaydı olarak girip ip adresi olarak X hosting firmasını girin ve MX kayıtlarını oluşturun. X Hosting firmasının DNS panelinden mail submainini yaratın ve MX kayıtlarını yaratın.

Bunun çözmesi gerekiyor. 

Arkadaşımızın sorduğu soruda subdomain yok yanlış anlamış yada gözünüzden kaçmış olabilir mi

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 21/10/2014 18:44

(@erhancengiz)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

X host firmasındaki abc.com.tr A kaydına sitenin ip adresini girdim. Güncellenmesini bekliyorum.

Çıkan sonuca göre yazmış olduğunuz varyantları deneyeceğim.

Teşekkürler 

Gönderildi : 21/10/2014 19:10

(@vasviuysal)
Üye

kendi makinanızda ipconfig /flushdns

dns sunucunuzda (windows server ise ) clear cache işlemi yaparsanız değişiklik yaptığınız kayda ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 21/10/2014 19:25

Paylaş: