Forum

Firmamıza ait olan ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Firmamıza ait olan fakat 3. şahıs alınan domain problemi...

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@IhsanSAGLAM)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba abiler. Umarım konuyu doğru yere açıyorumdur. Hemen sorumu soruyorum şimdiden teşekkürler

X bir firmada bilgi işlem departmanında işe başladım. Firma sahiplerinin teknoloji bilgisi pek yok. Firmaları için ".com" uzantılı bir internet sitesi kurdurmuşlar ve uzun süre bu böyle devam etmiş. Şu anda firmada işe başladım ve "firmanınadı.com" isim hakkını alan vatandaşa ulaşamıyoruz 2018'e kadar da bu ismi ihs.com.tr 'den almış. Bunun bir prosedürü olmalı vergi kimlik numarası olsun ticaret odası işyeri sicil numarası olsun bunları kullanarak ihs.com.tr 'den bu isim hakkını geri alabilirmiyim. Geri alıp nic.tr yada isimtescil vs gibi nameserver'lara taşımak istiyorum.

Konuyu anlatabildiğimi ve anladığınızı umuyor, umutla cevaplarınızı bekliyorum abiler.

Hayırlı günler dilerim.

Gönderildi : 14/10/2014 17:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

eğer register işlemi firma üzerine yapıldıysa firma belgelerini göstererek alabilirsiniz diye düşünüyorum.

nic.tr üzerinde zaten bunun kaydı vardır. ihs.com.tr aracı durumundadır. aktarma işlemi yapabilirsiniz eğer yönetim paneline girebiliyorsanız.

Gönderildi : 14/10/2014 17:11

(@IhsanSAGLAM)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mümin abi öncelikle teşekkür ederim.

Bu konuda marka patent firmasıylada görüştüm. com.tr olsaydı firmaya ait kaşe mühür vs resmi belge ile alınabildiğinden geri alınabilirdi. Fakat .com uzantılı olduğu için hiçbir işlem yapamazsınız dediler. Malesef bu konuya yapılabilecek pek birşey yokmuş yani... 

Gönderildi : 18/10/2014 04:46

Paylaş: