Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows,linux için araştırma konuları.

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
328 Görüntüleme
(@MertCilekar)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Windows Sistem konusunda kendimi test etmem için bana ödev vermenizi rica ediyorum.

Gönderildi : 12/09/2014 12:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Hosting özelliklerini kapsayan kısımlarda mı olacak? Bu widows server işletim sistemimi olacak yoksa windows client işletim sistemimi olacak?
Amacınızı biraz net olarak ortaya koymanızda yarar var.

Ayrıca konu başlığınız anlam ifade etmiyor. Revize etmenizde yarar var. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/09/2014 13:34

(@MertCilekar)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Öncelikle ilgili ve alakanız için çok teşekkür ederim.
Aslında windows server hakkında detaylı olarak bilgi sahibiyim ancak istediğim tam olarak şudur ;

Linux konusunda bir bilgim olmadığından dolayı , linux üzerinde hosting ve linux üzerinde neler yapılabilir bu konuda ödev.
Windows konusunda tecrübem var ancak kendimi test etmem ve biraz daha geliştirmek için bu konudada sizden ödev araştırma artık ne derseniz rica ediyorum.

Gönderildi : 12/09/2014 16:42

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Bir tane domain alarak bir windows sunucu üzerinde IIS servisi SQL servisi mail servisi DNS kurun dışarıdan erişim'i test edin. Yapabiliyorsanız öncesinde sabit bir ip satın alın.

Gönderildi : 18/09/2014 14:56

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Linux için,

apache kurulumu,

PHP kurulumu 

Bind kurulumu,

mysql kurulumu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Sonrasında ise bu servisleri güvenli olarak yapılandırılması. 

Gönderildi : 28/09/2014 18:28

Paylaş: