Forum

II 8.0 servermappat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

II 8.0 servermappath komutu

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
446 Görüntüleme
(@Huseyincoskun)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

servermappath komutu ile linke tıklayınca dizinin açılmasını istiyorum. program visual studio 2013 çalışıyor. Fakat IIS 8.0 ise Acces denied hatası veriyor  Acil yardım gerekiyor..

simdiden tesekkurler 

Gönderildi : 09/04/2014 00:36

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Network Service Account iznini tanımlayarak denermisiniz?

Gönderildi : 16/04/2014 13:02

(@Huseyincoskun)
Active Member
Konu başlatıcı

Oncelikle cevap verdiginiz icin tesekkur ederim. Dediginizi yaptım ama aynı hata devam ediyor. Dizinin icerisini gostermeye kalktıgımda Acces Denied hatası veriyor. Yardımlarınızı bekliyorum..

Gönderildi : 17/04/2014 23:54

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Event loglarda kontrol edebilir misiniz. Tam olarak neredeki erişimde bu hatayı veriyor.

Gönderildi : 18/04/2014 12:35

(@Huseyincoskun)
Active Member
Konu başlatıcı

The machine-default permission settings do not grant Local Activation permission for the COM server application with CLSID hatası veriyor.

Gönderildi : 21/04/2014 14:24

(@Huseyincoskun)
Active Member
Konu başlatıcı

Tesekkurler cevap verdiginiz icin. Su anda hata sadece . The Server {682159D9-C321-47CA-B3F1-30E36B2EC8b9} did not register with DCOM within the required timeout. Anladıgım kadarıyla yukardaki kaydın DCOM da yok. Nasıl ekleniyor.

Gönderildi : 21/04/2014 20:03

(@SevanAKAL)
Gönderiler: 130
Estimable Member

Merhaba

Uygulamanız Visual Studio ile çalışırken sorunsuz fakat uygulamayı hostingde çalışırken veya uygulama havuzunda çalışırken hata alıyorsunuz diye anladım konuyu. 

Bu sorun iis'nin medium trust seviyesinde çalışmasından kaynaklanıyor olabilir. Eğer bir hosting firması ile çalışıyorsanız full trust desteği de veriyorsa değişiklik yapmanız gerekecek.

Saygılarımla 

Gönderildi : 21/04/2014 20:17

(@Huseyincoskun)
Active Member
Konu başlatıcı

ilginiz icin cok tesekkur ederim.. Local networkde IIS ben calistirıyorum. Bu destegi nasıl verecegimi bilmiyorum...

Gönderildi : 21/04/2014 23:13

(@SevanAKAL)
Gönderiler: 130
Estimable Member

bunun için iis yönetim penceresini açın windows+R inetmgr bunu zaten biliyorsunuzdur.

Listelenen uygulamalarda çalışan uygulamanızı seçin sağ tarafta .net trust levels (.net güven düzeyleri) ni göreceksiniz buraya girin eğer medium ise full olarak değiştirin.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 22/04/2014 00:27

(@Huseyincoskun)
Active Member
Konu başlatıcı

Oncelikle yardımlarınız icin tesekkur ederim... Bu dediklerinizi yaptım. Loglara baktım DCOM yetki hatası vardım hepsini duzelttim. sadece DCOM da olmayan bir uste yazdıgım key var onu girersem hallolacak sanıyorum. ,

Yardımlarınız icin simdiden cok tesekkur ederim.. 

Gönderildi : 22/04/2014 01:03

Paylaş: