Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Reseller Hosting Paketi ile Domain Almak Mümkün mü?

Mert Beyoğlu
(@MertBeyoglu)
Üye

Merhabalar,

Yaklaşık 1-2 saat önce bir hosting firmasından Reseller Hosting paketi satın aldım. Hosting Paketinin içeriğinde "Sınırsız Domain Ekleme" diye bir özellik vardı. Atıyorum benim aklımda bir domain var "abcdef.com" gibi. Daha önce  "abcdef.com" kimse tarafından satın alınmamış. Ben de WMH Panelden "abcdef.com" adlı siteyi ekledim.  Şimdi ben bu alan adını tescil mi etmiş oluyorum ? Yani isteyen bir kimse tarayıcıya "abcdef.com" yazdığı zaman görünür mü olmuş oluyor? 

 

Teşekkürler 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 11/03/2014 06:55
Yasar KIYAK
(@yasarkiyak)
Üye

Bir alan adı tescil etmek için alan adını alırsınız ve yönlendirme için nameserver girersiniz. Başka biri alan adını alıp kendi belirttiği name serverı gireceği için sizin yaptığınız o alan adı için sadece kendinizce bir alan ayırmaktan ibaret olacaktır. O kişi ancak sizin name server bilgilerini girerse o zaman sizin alana yönlenecektir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/03/2014 22:15
Mert Beyoğlu
(@MertBeyoglu)
Üye

Teşekkürler.....

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 12/03/2014 02:21
KemalOzdemir
(@gorkemozdemir)
Üye

sınırsız domain ekleme dediği bayi paketlerinde müşteri limiti vardır örnek veriyorum 10 domain hizmet alabilir sizin paketinizden sizde o limit yok 100 tanede domaine hizmet verebilirsiniz oradaki eklemede ima edilmek istenen o domain register değil 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/03/2014 13:35
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

Sınırsız domain eklemeden kasıt sınırsız alan adı almak değil varolan alan adlarınız için hosting açmaktır. Hostinginiz açtıktan sonra alan adınızı satın almanız yada varolan bir alan adınızı ilgili firmanın ns kayıtlarına yönlendirmeniz gerekmektedir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2014 12:33
Paylaş: