Forum

Telekom'dan TurkNet...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Telekom'dan TurkNet'e geçiş

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
490 Görüntüleme
(@serkandemir_sd)
Gönderiler: 119
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam Arkadaşlar,

1-2 haftaya kadar kurumsal GSHDSL internet hattımızı, Telekom'dan TurkNet'nin Metro Ethernet hattına  geçireceğiz. Acaba TurkNet ile çalışan arkadaşlar var mı? IP aralığı ve hizmet kalitesi nasıldır? Çalışan arkadaşlar biraz bilgi verebilirlerse sevinirim. Bildiğiniz gibi Telekom'un IP aralığı ve hizmeti çok başarısız. Bir sorun olduğu zaman tüm işler duruyor. 

Gönderildi : 24/02/2014 19:55

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

dial-up zamanından hatırlıyorum bu firmayı daha sonrasında hiç duymadım. 

Gönderildi : 25/02/2014 09:59

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

:)) netone diğer adı

ben pop3 hizmeti alıyorum buradan ve çok sorun yaşıyorum (bu kadar olmamalı)

Gönderildi : 25/02/2014 12:07

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1631
Noble Member

Merkez'de Metro Eth, şubelerde g.dat hizmeti alıyoruz. Hatlar bir zamanlar Telekomda idi. Bir arıza çıktığında telekom öldürüyordu. Problemlerin çözülmesi en az 1 haftayı buluyordu. Muhatap bulamıyordunuz. O problemi biri birine, diğeri diğerine derken ilk baştaki elemana döndüğümü çok iyi hatırlıyorum. TurkNet 'te tek muhatabınız olur ve onlar problemi hallederler. Kafanız rahat olsun. Sırf bu sebeple telekomdan ise Türknet'i tavsiye ederim.

Gönderildi : 25/02/2014 16:03

(@serkandemir_sd)
Gönderiler: 119
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aynen Hocam, bir sorun olduğu zaman insanı çileden çıkarıyorlar... Bir de TurkNet'in IP aralığı temizdir umarım. Telekom'un verdiği IP'yi 1 hafta 10 gün temizlemekle geçmişti günüm.

Gönderildi : 26/02/2014 12:30

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1631
Noble Member

TürkNet'in yapısı telekom gibi yaygın değil. Birçok noktada telekomdan al/sat yapıyorlar. Fakat muhatap bulma ve problemlerin çözümü konusunda; Birde SLA anlaşmanız varsa çok rahat edersiniz.

Gönderildi : 26/02/2014 12:35

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Turknet'e geçtikten sonra çözülemeyen bir sorun yaşarsanız bana ulaşın yardımcı olmaya çalışırım.

Gönderildi : 06/03/2014 01:33

Paylaş: