Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

siteye ip verme ve uzaktan erişim sorunu

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,808 Görüntüleme
(@isabal)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. iss 7 üzerinde bi site tanımladım . vps firmasından aldıgımız ipleri kullanacağım ancak hiç kullanılmayan bi ip verince siteye baglanamıyorum. iis deki diğer sitelerin birinin ip sini kullanınca baglanabiliyorum. ayrıca sadece serverdan erişebiliyorm sayfaya. dışarıdan bi yerden henüz erişim saglayamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 16/01/2014 19:41

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

IIS üzerinde ip adresinizi değiştirdikten sonra DNS te kayıtlarınızı güncelliyor musunuz.

Gönderildi : 16/01/2014 20:31

(@isabal)
Active Member
Konu başlatıcı

dns kaydı yokki. sadece ip binding ettim. serverdaki tarayıcıda açılıyo  ama dışardan erişemiyoruz. kullanılan bi ip nin farklı bi port numarası ile bind ettim . verilan ip havuzundan kullanılmayan bi ip secince hiç erişim olmuyo

Gönderildi : 16/01/2014 20:38

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Verdiğiniz portların dışarıdan erişimi varmıdır?

Gönderildi : 16/01/2014 20:46

(@isabal)
Active Member
Konu başlatıcı

kullanılan diger ip lerde  90 numaralı port kullanılıyo.90 numaralı port açık yani. ancak dns ile alakalı bi işlem ypmadım. siteye ip adresi yazarak erişecğm. dns le alakalı birşey yapmaya gerek varmı ?

Gönderildi : 16/01/2014 20:50

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

İp üzerinden erişmek istiyorsanız dns kaydı girmenize gerek. ama IIS üzerinden tanımlama yapmanız gerekiyor. İçeriden erişip dışarıdan erişim yapamıyorsanız firewal tanımlarında bir sorun olacağını düşünüyorum. 

Gönderildi : 16/01/2014 20:54

(@isabal)
Active Member
Konu başlatıcı

gerek ?? hocam en önemli kelimeyi yazmadın 🙂 gerek yok dicektin bence. iis üzerinden tanmladım. ayrıca yeni ip  girince hiç açmıyo. acaba vps firması ip yi engellemiş olabilir mi. 

Gönderildi : 16/01/2014 20:57

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

evet dns e gerek yok yazacaktım. IP yi engellememiştir de portlar engelli olabilir. 

Gönderildi : 16/01/2014 21:01

(@isabal)
Active Member
Konu başlatıcı

başka ip ler o porttu kullanıyo ama. ip filter bölümüne özellikle allow niteligi ile dış ip mizi yazdım. daha ne yapmalıyım ki*?

Gönderildi : 16/01/2014 21:04

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

IIS 7 için port bölümünü kendinize göre güncellemeniz gerekiyor.

IIS 6 için istediğiniz ip adresini yazarak portu belirliyorsunuz

Tabi bu portları farklı bir uygulamanın kullanması gerekiyor. Her ip için portu bir uygulama kullanabilir.

Gönderildi : 17/01/2014 12:39

Paylaş: