Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kloxo işlemleri hk.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
360 Görüntüleme
(@HasanSENTURK)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, forumda ki konulara ve verilen cevaplara gözgezdirdim. Konu ile ilgili cevap veren çoğu arkadaşlar gayet bilgili yapmış olduğu işlerde. Umarım benim yaşadığım sorunada çözüm bulabilirsiniz. Aslında bir sorunda değil tam olarak sisteme aşina olamadığımdan gerçekleştiremediğim bir işlem söz konusu.

Vps server'a Kloxo'yı kurdum, sorunsuz bir şekilde kurulum tamamlandı. Ancak bundan sonrasını bilmiyorum, nameserver kayıtları oluşturmam gerekli ns1 ve ns2'lere ip atamam gerekli, mail server ayarları yapmam gerekli bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim. Elbetteki kloxo panele giriş yaptığım bu ilgili alanları görüyorum, ancak farklı farklı denemelerime rağmen nameserver ve mail ayarlarını bir türlü verimli olarak gerçekleştiremedim. Bu konuda yardımcı olur musunuz? İyi çalışmalar.. 

Gönderildi : 05/08/2013 18:21

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

http://wiki.lxcenter.org/Kloxo+Admin+Guide

bu siteyi incelersen orda anlatıyor..

Gönderildi : 05/08/2013 19:47

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Konuyu biraz daha açmanız gerekmektedir. Belirttiğiniz paneli daha önceden kullanmadım ama manıteken tüm domainler için bir template dosyası olabilir. Burada name server A kaydı Mx kaydı gibi ana tanımlamalar yapmanız gerekebilir.

Siz hangi kaydınız sorun olduğu test etmek için aşağıdaki sorguları yapmanızı öneririm.

cmd.exe üzerinde

nslookup -q=mx domain.com nameserver
ornek
nslookup -q=mx cozumpark.com ns1.cozumpark.com gibi eğer yanıt alamıyorsanız DNS zonelarını kontrol etmek gerekecektir.

Gönderildi : 13/08/2013 15:02

Paylaş: