Forum

w2008 r2 IIS ftp us...

Bildirimler
Hepsini Temizle

w2008 r2 IIS ftp user

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@ErhanALBAL)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar ,

Bir müşterimize w2008 r2 sunucuyu hosting firmasından kiraladık.Sunucuda sadece
1 alan adı barındırılacak ve  12 adet ftp user ve bu userların her
birinin erişebileceği klasorler olacak. Bu işlemi panel olmadan IIS üzerinden yapmak durumundayım makaleleri inceledim ve uyguladım fakat bağlantı olmuyor. IIS Managerde User oluşturdum. Ftp site ekledim ftp izolasyonda yaptım ama dışarıdan sunucuya ftp programları ile erişim olmadı. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 20/06/2013 18:01

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Hata loglarını detaylı incelemeniz gerekir burada soruna ilişkin bilgiler bulunacaktır. Fakat File zilla server versiyonu ile bu işi basitçe yapabilirsiniz.

Gönderildi : 20/06/2013 19:52

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

ftp ayarlarında doğru yapıp yapmadığınızı görmek için öncelikle sunucu üzerinde localhosttan ftp hizmetine erişmeyi deneyin. eğer erişebiliyorsanız sorununuz active/passive ftp ayarlarından kaynaklannıyordur. eğer hosting firması dışarıdan tüm portlara erişebildiğini garanti ediyorsa windows firewall üzerinde 21 port açmanız yetmemiş olabilir.

Gönderildi : 21/06/2013 00:56

(@oguzhanyilmaz)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Babalar gibi FileZilla Ftp Server varken neden IIS'in yönetilemeyen FTP'sini kullanıyorsun ki? Hemde güvenlik yüzeyini arttırıyor.

İllene kullanmak istersen MaestroPanel çok güzel yönetiyor FTP'yi. Madem önerdim 1 yıllık lisansda verebilirim sıkıntı yok 😉

Gönderildi : 22/06/2013 05:42

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Oguzhan ında belirttiği gibi filezilla kulanmanız daha iyi bir çözüm olacktır bu süreçte.

beleş maestro panel lisansıda kapmışsın, onuda değerlendirebilirsin tabi 😉

Gönderildi : 03/07/2013 14:39

Paylaş: