Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yönlenmeyen NS Kaydı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
561 Görüntüleme
(@gokhanarda)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

GoDaddy üzerinden satın aldığım domainime NS kaydı ile hosting için sunucuma yönlendirmeye çalışıyorum.

Fakat aradan 2 gün geçmesine rağmen ping cevabı alamıyorum. A haydı ile yönlendirmeyi denediğimde ise herhangi bir sorun olmuyor. Who.is çektiğimde de kayıtlar gözüküyor.

Domain adını NS kaydının doğru yazılışından defalarca emin oldum. GoDaddy üzerinde yaklaşık 20 domain barındırıp aynı bu işlemlerle hosting'i kendi sunucumda yayına açabiliyorum. Problem yaşadığım sadece 1 tane domainim var.

Konu hakkında bilgilerinizi paylaşabilirmisiniz. 

Gönderildi : 06/06/2013 15:42

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Sorunu tespit etmek için olasılıkları kısıtlamak gerek http://www.internic.com/whois.html adresine domain adınızı yazınız eğer gerçekten sizin yönlendirdiğiniz name serverlara çevrilmiş ise sorunu web serverınızın kullandığı dns te aramak gerek.

Gönderildi : 06/06/2013 17:22

(@gokhanarda)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Özgür Bey;

Belirttiğiniz adımları uyguladım. NS'ler tanımladığım şekilde. Konuyu ilk açtığımda yazdığım gibi sadece 1 adet domainde bu sorunu yaşıyorum. Söylediğiniz web server daki DNS problemlerini nasıl incelemem gerekiyor peki. (Plesk üzerinde çalışıyoruz.)

Gönderildi : 06/06/2013 19:33

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

o zaman ns kaydınız yönlenmiş olmalı sorununuz DNS gibi görünüyor. Özel mesaj olarak Pleskte ilgili domain için DNS zone kaydınızın detaylarını ekran görüntüsü olarak gönderebilir misiniz?

Gönderildi : 06/06/2013 20:28

Paylaş: