Forum

Plesk Panel'de &quo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Plesk Panel'de "ftp access","file manager","dns settings" sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
828 Görüntüleme
(@CihanBulut)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Plesk panelde birkaç tane alanadında şu problemi yaşıyorum. Alan adlarının kontrol paneline giriyorum oradan " ftp access" "dns settings" ya da "ftm manager" sekmelerine girmeyi denedigimde karşıma boş sayfa geliyor. Sitenin açılmasında ya da mail alıp vermesinde herhangi bir sorun yok ancak panel üzerinden dns ayarı yapamıyorum ya da ftp kullanıcısı ekleyemiyorum.Bu konuda yardım edebilecek var mıdır sorun neden kaynaklanıyordur, çözüm yolu nedir?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 12/04/2013 19:34

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Sisteminiz hakkında lütfen detaylı bilgi veriniz. 

Plesk Panel'in hangi sürümünü kullanıyorsunuz. ?
Lisanslı mı ?
Permission'da bu yetkileri kaldırmış olabilirmisiniz ?
Plesk Reconfigurator ile pleski onarmayı denediniz mi ?
Yeni bir kullanıcı hesabı açıp ilgili alan adlarını o kullanıcıya aktarıp denermisiniz ?

Gönderildi : 13/04/2013 16:56

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Hocam panele reseller hesabı ile mi bağlanıyorsunuz admin kullanıcısı ile mi?

Gönderildi : 14/04/2013 00:16

(@CihanBulut)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Samet Bey,

Plesk Panel 10.4.4 sürümünü lisanslı kullanıyorum. Ben admin olarak giriş yapıyorum yani permissionlara takılmamam gerekiyor diye düşünüyordum ancak söylediginiz gibi yeni bir kullanıcı hesabına taşıdım ve sorun düzeldi. Permissionları kontrol ettim DNS Zone management ON yani permissionlarla alakalı degil sanırım. ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkürler.

Özgür Bey,

Ben admin olarak baglanıyordum reseller hesabında olan bir alan adı idi. Reseller hesabındaki diger alan adlarında da aynı durum var. Çok teşekkür ederim ilginiz için. 

Gönderildi : 15/04/2013 13:33

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Samet Bey,

Plesk Panel 10.4.4 sürümünü lisanslı kullanıyorum. Ben admin olarak giriş yapıyorum yani permissionlara takılmamam gerekiyor diye düşünüyordum ancak söylediginiz gibi yeni bir kullanıcı hesabına taşıdım ve sorun düzeldi. Permissionları kontrol ettim DNS Zone management ON yani permissionlarla alakalı degil sanırım. ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkürler.

Sorununuzun çözülmesine sevindim. Rica ederim, Keyifli çalışmalar diliyorum.

Admin kullanıcısını kontrol etmenize fayda var böyle birşey yapmazı garip sanırım izinlerle ilgili bir problem söz konusu olabilir. 

Plesk 10 kullanıyorsanız 11'e güncelleyebilirsiniz. Şiddetle öneriyorum çünkü çok fazla değişiklik yapıldı daha performanslı calisiyor ve sorunlar Minumum'a indirildi. 

Gönderildi : 16/04/2013 00:15

(@CihanBulut)
Active Member
Konu başlatıcı

Önerilerinizi dikkate alacagim teşekkür ederim

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 16/04/2013 16:52

(@AytacEngin)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Merhabalar Cihan,

Bu forumda ne yazıkki yeni üyeyim. 🙂 Uzun zamandır internet sektöründe büyük başarılara imza atmış biri olarak Çözüm Park 'a şu ana kadar dahil olmamış olmak beni açıkcası üzdü. Neyse ilk mesajı sana yazarak forumda ilk hareketi başlatalım bakalım.

Şimdi PLesk panel yetki komutlarını common_func.php dosyası üzerinden gerçekleştirir. Bu dosya her güncellemede ya da değişiklikte yetki izni alır ve verir. Sorun bu dosyadan kaynaklıdır. Esasen bu dosyanın veritabanı tablosuna yazdığı ya da yazamadığı güncel veri ile alakalıdır.

Çözümde yer alan 123456 Mysql Admin Plesk şifrendir.

Çözümü için: 

cd %plesk_dir%\MySQL\bin

mysql -P8306 -uadmin -p123456 psa

ALTER TABLE sessions CHANGE data data MEDIUMBLOB;

Komutlarını Sunucu üzerinde Console ( CMD Ekranı ) 'dan gerçekleştirmelisin.

Makale olarak blogda yazmıştım. Oraya da buradan göz atabilirsin.

Sevgiler..

Merhaba,

Plesk panelde birkaç tane alanadında şu problemi yaşıyorum. Alan adlarının kontrol paneline giriyorum oradan " ftp access" "dns settings" ya da "ftm manager" sekmelerine girmeyi denedigimde karşıma boş sayfa geliyor. Sitenin açılmasında ya da mail alıp vermesinde herhangi bir sorun yok ancak panel üzerinden dns ayarı yapamıyorum ya da ftp kullanıcısı ekleyemiyorum.Bu konuda yardım edebilecek var mıdır sorun neden kaynaklanıyordur, çözüm yolu nedir?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 06/05/2013 18:07

Paylaş: