Forum

Cpanel'den Plesk Pa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cpanel'den Plesk Panel'e taşıma

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,876 Görüntüleme
(@MusabYardim)
Gönderiler: 67
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar,
Cpanel üzerinden Plesk Panel'e domainleri taşımak için izlenmesi gereken en uygun yol nasıl olmalıdır ? Taşıma işlemi sadece web ve database olarak yapılacak. Google üzerinde "cpanel to plesk migration" ile ilgili çoğu başlığa göz atsamda standart edilebileceğim bir çözüm bulamadım. Bununla ilgili PMM (Plesk Migration Manager) denedim fakat başarılı olamadım. Ayrıca uygulamaların (joomla, wordpress) path dizinleri dediğimiz yapılandırmalarının tekrardan yapılması gerektiği için bu işlem oldukça can sıkıcı ve zaman alıcı bir işlem olmakta. Bu işlem için sizlerin izlediği bir yol varmı veya önerebileceğiniz bir yol var mıdır?

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 24/12/2012 09:44

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

plesk 11 kullaniyorsaniz, plesk 11 üzerinde web tasima toolunu yüklüyerek taşıma yapabiliyorsunuz..

plesk 11 den daha önceki bir version kullaniyorsaniz manual taşımanız gerekiyor..

Gönderildi : 24/12/2012 13:23

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Aşağıdaki yazı işinizi görebilir Paralells forumunda yer alıyor. Ama dikkat etmen gereken durum bu tip convert işlemleri her zaman sağlıklı olmamakla beraber bir çok manuel işlem gerektirir örneğin web sitenizin pathleri eskiden home/user/ gibi olacakken plesk üzerinde var/www/vhosts olacaktır. Buda bir çok yazılımın içinde belirtilmiş pathleri değiştirmeniz demektir. Bunlarıda göz önünde bulundurmanızda fayda var.

http://forum.parallels.com/showthread.php?t=103956

cPanel migration agent is attached.

How to install PMM:
http://download1.parallels.com/Plesk...uide/63301.htm

Plesk
9 PMM has no cPanel migration agent - it must be installed manually.

How
to install cPanel migration agent:
1.Go to
/usr/local/psa/PMM/agents.
2.Back up existed 'cPanel' and 'shared'
dirs.
3.Download cPanel_Plesk9_eagent.tar.gz
4.Extract it to
/usr/local/psa/PMM/agents.
5.Other agents may conflict with new 'shared'
dir.

How to migrate:
http://download1.parallels.com/Plesk...uide/63302.htm  

Gönderildi : 25/12/2012 14:16

(@MusabYardim)
Gönderiler: 67
Trusted Member
Konu başlatıcı

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Özgür Bey ilettiğiniz PMM'yi denedim fakat olumlu sonuç alamadım. Taşıma işleminin bir an önce yapılması gerektiği için oluşan problemi çözmektense manuel taşımayı tercih ettik. Şuan için bu işlemi test sunucular oluşturup tekrardan deneyeceğim ve sonucu sizler ile paylaşıyor olacağım. 

Gönderildi : 29/12/2012 15:28

(@MertYalcinkaya)
Gönderiler: 9
Active Member

Migration ile yaptığınızda karşılaştığınız problem nedir hocam ?

Gönderildi : 08/01/2013 16:22

(@BurakER)
Gönderiler: 6
Active Member

En iyisi manuel taşıma yapıp veritabanını öyle dump etmeniz. 

Gönderildi : 09/01/2013 18:38

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Büyük bir veritabanınız varsa navicat programı ile taşıyabilirsiniz tablo tablo taşıma yaptığı için sorun yaşatmayacaktır.

Gönderildi : 11/01/2013 14:45

Paylaş: