Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS Sorunları

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@BurakBulduk)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Benim bir sorunum var. Internette arama yaparken size ulaştım. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum...

Bir domain'im var. Bir hosting firmasından almıştım.

Şu anda bu hosting firması aniden web sitesini ve hizmetlerini durdurdu.

Dolayısıyla da artık kendilerine hiç bir şekilde (telefon ederek ya da adreslerine giderek) ulaşamıyorum.

Domain'imi farklı bir hosting firmasına taşımak istedim. Fakat dns adreslerimi değiştiremediğim için bunu yapamıyorum. Çünkü firmanın web sitesi ve müşteri paneli girişleri kapalı.

Dns adresimi değiştirip, sitemi farklı bir hosting firmasına nasıl transfer edebilirim?

Yardımcı olmanızı rica ederim

Saygılarımla,
Burak BULDUK

Gönderildi : 17/12/2012 18:47

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Domain hizmetinide aynı firmadan aldınız?

Domaininiz nedir ?

Whois bilgileride sizemi ait? 

Gönderildi : 17/12/2012 19:32

(@BurakBulduk)
Active Member
Konu başlatıcı

Domain de aynı firmadan evet. Whois bilgileri de bana ait...

Gönderildi : 18/12/2012 01:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Resmi olarak bu firma hükmünü kaybetmişse bununla ilgili prosedürler var. Sağlam bir hosting ile görüşürseniz size yardımcı olarak tüm kayıtları üzerine alacaktır. Aralarında transfer olması ve bunu sizin onaylamanız durumunda yeni hosting hizmeti direk üzerine alabiliyor.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/12/2012 02:03

(@BurakBulduk)
Active Member
Konu başlatıcı

Rıza Bey,

Teşekkür ederim öncelikle verdiğiniz bilgiler için.

Saygın sayılabilecek birkaç hosting firması ile görüştüm. Fakat hepsi de bunu yapamayacağını bildirdi (etik değilmiş). Yani yapılabilecek birşeymiş fakat yapamazlarmış! Ben şu anda (hizmet alamadığım) hosting firmama neredeyse 2 haftadır ulaşamıyorum. DNS'lerimi de kilitlemişler. Çok zor durumda kaldım yani 🙁

Gönderildi : 18/12/2012 02:15

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

bende bugun  sordum dedikleri eğer whois bilgisi üzerinden  yinde trasnfer işlemini yapmak istemezlerse son çare olarak

http://www.icann.org/  bir  mail yoluyla durumunu izah etmeleri dediler İhs Tarafından 

Gönderildi : 18/12/2012 03:41

(@MusabYardim)
Gönderiler: 67
Trusted Member

-Bu tarz durumlara maruz kalmamak adına alan adlarınızı ICANN Accredited Registrar statüsündeki  (ICANN üyesi alan adı yazmanı) sağlayıcılardan tescil etmenizi öneririm.

-Türkiyede hangi firmaların bu statüde olduğuna aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

http://www.icann.org/registrar-reports/accredited-list.html

-Tarık Bey 'inde ilettiği gibi bu konuda direkt olarak ICANN 'a başvuruda bulunabilirsiniz. ICANN hakkında detaylı bilgiyede aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

http://archive.icann.org/tr/turkish.html  

Gönderildi : 20/12/2012 08:47

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Domain adresinizin hangi registran üzerinden tescil edildiğini bularak konuyu izah ederseniz bazı durumlarda domainleri size geri verebiliyorlar. Sonuçta halen domain üzerinde teknik yetkili görünüyorsanız size mail ile doğrulama yapabilecekdir.

Gönderildi : 20/12/2012 18:15

Paylaş: