Forum

yahoo,hotmail mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yahoo,hotmail mail sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
509 Görüntüleme
(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member
Konu başlatıcı

öncellikle mail serverimiz üzerinden hotmail ve yahoo atilan mailler spama düşüyor. diğer mail servislerine düzgün gidiyor.

mail ipmiz black liste degil.  ptr, spf ve mx kayıtları tam.  25,57 smtp portları aktif

İnternet ve cözümpark üzerinde anlatılan hiç bir bilgi fayda etmedi..

Bu sorunu yaşayan çok kişi var, sorunu çözeni görmedim.    

Yahoo üzerinden hotmaile mail attim.. hotmail de spam da görünüyor..

Bu olay yahoo ve hotmailden mi kaynaklanıyor.

Ayni maili gmaile atiyorum ve düzgün ce geliyor.  Fark ettim facebook vs den gelen maillerde hotmailde spamda.. acaba nasil bir yol izleriz.

Fortigate mail gateway ve symantec smtp gatewaylari de denedim, faydasi olmadi..

Exchange, mailenable, merak mail  üzerinden denedim ayni.. dedim ki benden kaynakli degil.. 

Gönderildi : 12/12/2012 13:05

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba Mert Bey ,

Normal'de  olması yapılması gerekenlerin hepsini yaptığınızı söylüyorsunuz atladığınız bir yer olmadığınıza dikkat edin , benim aklıma  gelenlerden birisi şu  öncelikle hotmail için Sender ID kaydı  yaptırmanız  ikincisi ise ADSL üzerinden kullanım  yapıyorsanız Türkiye'nin ip bloğu black listte bu yüzden kaynaklanıyor  olabilir  şayet çözemezseniz Smart Host hizmeti  alabilirsiniz  bu sizin black liste  düşmenizi engelleyecektir ve sağlıklı bir şekilde  çalışmaya devam ediyor  olacaksınız.

Sevgiler.. Huseyin. 

Gönderildi : 13/12/2012 00:00

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

ISP ip blokları ile iligli bir kara listeye takılıyor olabilirsiniz.

Gönderildi : 13/12/2012 20:57

(@mertkibar)
Noble Member
Konu başlatıcı

bize tahsis edilen ip blokları karalistede degil

mxtoolbox.com bize tahsis edilen ipleri kontrol ettim.. hiçbir ipimiz kara listede degil.

ip bloklarimiz 2 tane birisi 8li ip block diğeri 16li ip block..

datacenter sadecehosting.. çözüm önerisi nedir başka..

Gönderildi : 13/12/2012 21:06

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Ben sizin ip blogunuzdan bahsetmemiştim. mesela aşağıdaki linkten ip adresinizi sorguladığınız da size verilen blog haricinde data centerdaki daha küçük değerli subnetin durumunuda sorgulayabilirsiniz.

http://www.uceprotect.net/en/rblcheck.php

Hotmail yahoo gibi servis sağlayıcılar spam engellemerini hangi mantığa göre yaptığını net olarak açıklamıyor. Demek istediğim mxtoolbox a bakarak yahooya giden maillerin neden spam tagli işaratlendiği ile ilgili bir yorum çıkarmanız çok zor.

Gönderildi : 14/12/2012 13:41

(@mertkibar)
Noble Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim özgür bey

Gönderildi : 14/12/2012 17:39

Paylaş: