Forum

CPanel de gelen gid...

Bildirimler
Hepsini Temizle

CPanel de gelen giden maillerin bir kopyası

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,745 Görüntüleme
(@necmettinyasan)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, CPanel de gelen ve giden tüm maillerin bir kopyasını bir mail adresine göndererek yedek almak istiyoruz. Exchange server yada benzeri bir ürün kullanmıyoruz. Bu ihtiyaç için en uygun çözüm hakkında yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Gönderildi : 05/12/2012 14:35

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Aşağıdakli link üzerinde işine yarayacak bir anlatım var .

http://www.siteground.com/tutorials/email/email_forwarding.htm

Gönderildi : 05/12/2012 14:40

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

hangi firmadan hosting hizmeti alıyorsunuz, özgür beyin verdiği link gibi yedek alabileceğiniz gibi bazı firmalarda buna destek vermemektedir. örneğin Natronun  firması reseller paketlerde maili başka birkişiye yönlendirdiğinizde o mail sadece o yönlendirdiğiniz kişiye düşmektedir. aynı anda mail sahibine ve yönlendirilmiş kişiye değil.

Gönderildi : 05/12/2012 15:39

(@necmettinyasan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Davut bey selam,

Cevap için teşekkürler, hizmet aldığımız hosting firması forward işlemini kopya olarak destekliyor. Testini yaptım.Gelen mailler için gayet iyi çalışıyor.

Fakat kullanıcının gönderdiği mesajlar için bu yöntem işe yaramadı. Kullanıcı firma dışına  mail attığı zaman gönderdiği mailin kopyasını Cpanel de kopyasını nasıl alabilirim? örnek bir kayıt yazabilir misiniz?

Teşekkürler.

Gönderildi : 05/12/2012 15:58

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Natro Mail Enable alt yapısını kullanıyor. Cpanel üzerinde bildiğim kadarı ile Mailenable kullanılamıyor. Bu nedenle Cpanelde kullandığınız yazılımı tespit ederek o yönde bir araştırma yapmak gerekiyor. Merak mail üzerinde böyle bir tanım yapılabiliyordu siz hangi mail yazılımınızı kullandığınız belirtirseniz ona göre bir yanıt verebilirim.

Gönderildi : 05/12/2012 17:01

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Davut bey selam,

Cevap için teşekkürler, hizmet aldığımız hosting firması forward işlemini kopya olarak destekliyor. Testini yaptım.Gelen mailler için gayet iyi çalışıyor.

Fakat kullanıcının gönderdiği mesajlar için bu yöntem işe yaramadı. Kullanıcı firma dışına  mail attığı zaman gönderdiği mailin kopyasını Cpanel de kopyasını nasıl alabilirim? örnek bir kayıt yazabilir misiniz?

Teşekkürler.

Necmettin bey, maalesefki giden maillerin bir kopyasını yedekliyemiyorsunuz. belki bilmediğim başka bir 3. parti yazılım olabilir.

Gönderildi : 05/12/2012 17:08

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Hocam birde şu linki bir incele buradaki yöntemle yapılıyor olabilir.

http://forums.cpanel.net/f43/hidden-copies-incoming-outgoing-emails-201801.html

Gönderildi : 05/12/2012 17:18

(@necmettinyasan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Özgür bey cevap için teşekkürler,

Testleri yapıyorum, geri dönüş yapacağım.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 05/12/2012 20:05

Paylaş: