Forum

FileZilla Ftp Serve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

FileZilla Ftp Server

12 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
844 Görüntüleme
(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Loglarınızda nasıl bir hata veriyor kontrol etmeniz gerek. Şahsi kanaatim dosyalar internete açık bir url den çekilebiliyorsa , bir download programı ile bağlantı hızınıza ve sunucunun hızına göre sağlıklı bir transfer sağlayabilirsiniz. İlla FTP üzerinden indirmeniz gerekiyorsa o zaman FTP client programı kullanmak en mantıklısı olacaktır.

Gönderildi : 30/11/2012 18:11

(@SalihAMMAN)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yani loglarda enteresanlık yok birden disconnect veriyor. Ama ilk bağlantıda herşey güzel sonradan oluyor

yani ftp client portable ile olur olmasına ama yani tarayıcı üzerinden neden bu sıkıntı yaşanıyor merak ediyorum. direkt olarak tarayıcıda kullanmak istiyorum aslında

Gönderildi : 30/11/2012 19:31

(@SalihAMMAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

normal olarak login oluyor loglarada baktım sonra disconnect alıyorum sonrasında login olmaya çalışıyor ben sayfayı yenileyince ama loglagrada login tekrarlanıyor olamıyor login ve dönüyor sürekli çok garip

Gönderildi : 30/11/2012 19:33

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Başka bir browser ile deneyebilir misiniz? Yinede devam ediyorsa güvenlik duvarı ve antivirüs programlarınızı da disable etmek gerekebilir. Birde merak ettiğim konu acaba session mu düşüyor işlem yaparkende aynı sorunu yaşıyormusunuz

Gönderildi : 30/11/2012 20:15

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Düzgün bağlantı sağlayıp ftp dosyalarının içine erişebiliyor musunuz yoksa 1 dk deneyip oturum açamayınca sesion hatasımı veriyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/11/2012 21:03

(@SalihAMMAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar ilginize teşekkürler.

filezilla client ile gayet sağlıklı bir bağlantım var 80 150 kb arası indirme hızım herşey iyi.

ama hangi tarayıcı olursa olsun sağlıklı bir bağlantı yok bağlanınca yavaş bekliyor bekliyor bağlanmıyor yani tarayıcı tarafı ölü

tüm güvenlik ayarları tam duvardan izin verdim esetten serbest anlayamadım 

loglara bakıyorumda giriş yapılıyor login falan iyi birden disconnect veriyor anlık loglardan görüyorum 

Gönderildi : 01/12/2012 18:13

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

filezilla da baglanti zamani diye bir ayar var kontrol et..

+ firewall aktifse kontrol et firewall bu tür kısıtlamalar var. 1 dk sonra baglanti kessin gibi.

Gönderildi : 01/12/2012 23:42

(@SalihAMMAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Filezilla server tarafından ayarlar tamam

güvenlik duvarı kapalı antivirüs etkilemiyor çok enteresan 

Gönderildi : 02/12/2012 04:48

(@mertkibar)
Noble Member

antivirüs olarak ne kullaniyorsun..

Gönderildi : 02/12/2012 06:08

(@SalihAMMAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

eset business kullanıyorum

Gönderildi : 03/12/2012 16:00

(@ErincKuzu)
Gönderiler: 35
Trusted Member

tam logları yazsanız yada ekran görüntüsünü görsek daha rahat olur. Tekrar login olmaya çalışınca loglarda hostname resolve olmuyor mu yoksa user/pass faild hatasımı alıyorsunuz?

Gönderildi : 04/12/2012 13:04

(@mertkibar)
Noble Member

eset antivirüs kaldir cünkü eset bir cok yazilim ve programa engel koyuyor. Donanımlarınızın bile arzali zannetmenize yol açıyor.

Eseti kaldirip bir dnee

Gönderildi : 04/12/2012 16:56

Paylaş: