Forum

wmware ve freebsd I...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wmware ve freebsd IP hakkında

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
617 Görüntüleme
(@BurakOkcu)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

ben vmware üzerine freebsd 9.0 kurdum buna metin2 vps kurcam ama ip ayarı yapmam gerekiyormus putty ve ftp ye baglanmak icin cok aradım bulamadım freebsd 9.0 ip ayarını nasıl oldugu konusunda yardımcı olbilecekler varsa simdiden nide ne yazcam komut olarak bit gosterirseniz

Gönderildi : 21/08/2012 21:40

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Bunun için Huzeyfe hocanın bir makalesi var biraz uzun olduğu için  linki gönderiyor oradan inceleyebilirsin.

Normal
0

21

false
false
false

TR
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Table Normal";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:"Times New Roman";
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

http://www.enderunix.org/docs/bsd_ag.pdf

Gönderildi : 22/08/2012 17:34

(@BurakOkcu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam network site adresi domain yazıyor benim sitem yok hocam 

Gönderildi : 22/08/2012 17:38

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

oraya local host yazabilirsin.

Gönderildi : 22/08/2012 17:42

(@BurakOkcu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

IPv4 gatewev name server ıpv4 adress netmasks aynısını yazıyımmı hocam.Putty 192.168.x.x diye baglanıorum.IP eklemem şart o olduguna emin degilim ama

Gönderildi : 22/08/2012 17:47

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

IPv4 gatewev name server ıpv4 adress netmasks aynısını yazıyımmı hocam.Putty 192.168.x.x diye baglanıorum.IP eklemem şart o olduguna emin degilim ama

Bu bölüm senin networküne bağlı cihazlarda genellikle  netmask olarak 255.255.255.0 kullanılır ama aksi durumda olabilir. Bu senin networkünü belirliyor yani ne kadar ip kullanacağın buradaki tanımlamalara bağlı. Eğer bu cihazı internete çıkaracaksan modeminin kullandığı iplerden gitmende fayda var daha sonradan natlayarak port yönlendirmesi yapabilirsin.

Konular biraz teknik gelebilir ilk sefer için biraz karışık olacak ama  gönderdiğim yazıyı okursan yaparsın diye düşünüyorum.

Gönderildi : 22/08/2012 17:53

(@BurakOkcu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu bölüm senin networküne bağlı cihazlarda genellikle  netmask olarak 255.255.255.0 kullanılır ama aksi durumda olabilir. Bu senin networkünü belirliyor yani ne kadar ip kullanacağın buradaki tanımlamalara bağlı. Eğer bu cihazı internete çıkaracaksan modeminin kullandığı iplerden gitmende fayda var daha sonradan natlayarak port yönlendirmesi yapabilirsin.

Konular biraz teknik gelebilir ilk sefer için biraz karışık olacak ama  gönderdiğim yazıyı okursan yaparsın diye düşünüyorum.

Hocam Host localhost.localhost oldu domain local host ipv4 gatevew boş bıraktım name server 208.67.222.222 yaptım ıpv4 adres de çalıştırdan baktım ok dedim reboot attım bi işe yaramadı

Gönderildi : 22/08/2012 19:14

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Hocam modeminin arayüzüne gir yada o modeme direk bağlı bir pcnin ip adresine gateway ve dns bilgilerine bak ip hariç diğerlerine aynı bilgiyi yaz  IP cihazda ip adresin örn 192.168.2.2 ise 192.168.2.10 verebiirsin bu örnek bir tablodur senin modemindeki networke göre bunu ayarlaman gerek.

Gönderildi : 22/08/2012 19:37

(@BurakOkcu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam modeminin arayüzüne gir yada o modeme direk bağlı bir pcnin ip adresine gateway ve dns bilgilerine bak ip hariç diğerlerine aynı bilgiyi yaz  IP cihazda ip adresin örn 192.168.2.2 ise 192.168.2.10 verebiirsin bu örnek bir tablodur senin modemindeki networke göre bunu ayarlaman gerek.

tamam hocam ayarladım.Ip adresi nasıl ögrenecegim ozaman.192.168.1.xxx diye giriyorum.Bir sabit ip yapamadım 

Gönderildi : 22/08/2012 19:50

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

ya modemin arayüzüne gireceksin yada modeme bağlı birbilgisayar hangi ip adresini almış ona bakacaksın sıradan boş bir IP bularak geçeceksin.

Gönderildi : 22/08/2012 20:19

Paylaş: