Forum

Web Server ve Mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web Server ve Mail Server

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,131 Görüntüleme
(@erkan-demiray)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba , kendi adıma alan adı satın aldım doruknetten.Kurmuş olduğum 2008 server ve 2010 exchange'im var.

kendi web hosting ve mail hostingimi kendim barındırmak istiyorum.Bu konularda acemi olduğum için bana yardımcı olur musunuz? 

dns'te hangi kayıtları nasıl açmam gerekiyor? v.s.

zaten en fazla takıldığım dns tarafı.o tarafı anlatsanız bile yeter.

teşekkürler... 

Gönderildi : 29/07/2012 18:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Mail olayı için bu gün fırından çıkmışçasına taze makale var http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2012/07/29/exchange-mail-serveri-d-d-nyaya-a-mak-exchange-2013-exchange-2010-exchange-2007.aspx  buradan bu işlemi yapabilirsiniz.

Web yayımı içinde http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2010/01/03/windows-2008-de-_31013101_s-7-0-web-sitesi-yay-nlamak.aspx  bu makale ve http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2009/12/19/video-_31013101_s-7-zerinde-oklu-websayfas-yay-nlama-multiple-website-publishing.aspx  bu video işinize yarayacaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/07/2012 00:41

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

ISP tarafında mx,spf ve ptr kayıtlarını açmalısınız. Daha sonra fw (modem de olabilir) burada portları açın. Rıza'nın bu hfata bir makalesi yayınlandı, onu incelyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 02/08/2012 02:19

(@erkan-demiray)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam cevaplar için teşekkürler öncelikle.iis'de kendi sitemi oluşturduktan sonra bütün ayarları dediğiniz gibi yaptım fakat erişimim yok.

bağlantı sına dediğim zamanda aşağıdaki hatayı alıyorum.default web site'ı kaldırdım belki kafasını karıştırıyor diye o da olmadı.şimdi iis'i kaldırıp yeniden yüklesemde default web site gelmiyor.sadece benim oluşturduğum site geliyor.

Sunucu, belirtilen fiziksel yola yerleşik bir hesap ile erişmek için doğrudan kimlik doğrulama kullanmak üzere yapılandırılmış durumda. Ancak IIS Manager, yerleşik hesaba erişim olup olmadığını doğrulayamıyor. Uygulama havuzu kimliğinin fiziksel yola Okuma erişimi olduğundan emin olun. Sunucu bir etki alanına katılmışsa ve uygulama havuzu kimliği NetworkService veya LocalSystem ise, <etki_alani>\<bilgisayar_adi>$ adlı bilgisayarın fiziksel yola Okuma erişimi olduğundan emin olun. Sonra bu ayarları yeniden sınayın. 

Gönderildi : 04/08/2012 21:43

(@www-rizasahan-com)
_

Verilen linkleri iyi incelemeniz lazım 80 portu üzerinden bağlantı sağlamak istiyorsanız bu port tek bir siteye izin verecektir. Farklı portlar kullanabilir yada hostheader yöntemi kullanmalısınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/08/2012 00:33

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Hocam cevaplar için teşekkürler öncelikle.iis'de kendi sitemi oluşturduktan sonra bütün ayarları dediğiniz gibi yaptım fakat erişimim yok.

bağlantı sına dediğim zamanda aşağıdaki hatayı alıyorum.default web site'ı kaldırdım belki kafasını karıştırıyor diye o da olmadı.şimdi iis'i kaldırıp yeniden yüklesemde default web site gelmiyor.sadece benim oluşturduğum site geliyor.

Sunucu, belirtilen fiziksel yola yerleşik bir hesap ile erişmek için doğrudan kimlik doğrulama kullanmak üzere yapılandırılmış durumda. Ancak IIS Manager, yerleşik hesaba erişim olup olmadığını doğrulayamıyor. Uygulama havuzu kimliğinin fiziksel yola Okuma erişimi olduğundan emin olun. Sunucu bir etki alanına katılmışsa ve uygulama havuzu kimliği NetworkService veya LocalSystem ise, <etki_alani>\<bilgisayar_adi>$ adlı bilgisayarın fiziksel yola Okuma erişimi olduğundan emin olun. Sonra bu ayarları yeniden sınayın. 

IIS tarafında site yayınlarken mi oluyor bu. Application pool seviyesisi asp.net4 e çekip dener misiniz..

Gönderildi : 10/08/2012 20:29

(@erkan-demiray)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam , kendi üzerinde sorunsuz çalışıyor.Fakat client tarafında açamıyorum.

Örneğin bende www2.piramit.com.tr yaptığım zaman google da www2.piramit.com.tr sayfasını arıyor. 

Gönderildi : 11/08/2012 14:49

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

içerideki domaininizde piramit.com.tr şeklindeyse dns üzerinde iç ipyi elle girmeniz gerekir.

Gönderildi : 12/08/2012 15:12

(@erkan-demiray)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar iis'i kaldırıp yenide kurdum.Site tanımladım.Dns'e a kayıtlarını açtım.Hem iç ip hemde dış ip olarak.

Sonrada alan adını aldığım firmanın kontrol panelinden de ns kayıtlarına dokunmayıp a kayıdına da internet ip'mi tanımladım.

Şu anda sorun yok hem içerde hem dışarda çalışıyor.Cevaplar için çok teşekkürler... 

Gönderildi : 13/08/2012 13:33

(@www-rizasahan-com)
_

Geçmiş olsun. Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 13/08/2012 14:04

(@erkan-demiray)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler hocam.

Gönderildi : 13/08/2012 15:06

Paylaş: