Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Maillerdeki Türkçe Karakter Problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@EmreOzkan)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,şirket olarak internet üzerinden webmail kullanıyoruz.Web mail arayüzünden auto-reply mesajı oluşturduğumda karşı tarafa giden otomatik yanıt mailinde türkçe karakterler bozuk olarak gidiyor.Şirket mailine outlook üzerinden ve windowslive hesabı üzerinden bir mail gönderdiğimde karakterler bozuk görünüyor fakat gmail hesabımdan okuduğumda karakterlerin düzgün olarak okunabildiğini görüyorum. Web mail sunan şirketi aradığımda onun Outlook’un da da düzgün şekilde çıktığını iletti.Sorun nerde olabilir? Mail hosting firmasında olduğu için buraya açtım konuyu.

Gönderildi : 27/07/2012 13:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33017
Illustrious Member Yönetici

Emre bey hosting firması bu sorunu çözmek zorunda. Sonuç olarak benim yönettiğim exchange server, outlook, owa, outlook express, gmail hotmail vs hepsine türkçe karakterleri sorunsuz alıyor ve gönderiyor ise bu durumda hosting firmasında ki mail admin doğru bir config yapmamıştır veya eksik bir config söz konusudur.

Ancak bunu netleştirmek için sadece siz değil bir kaç kişide test edin malum siz dil ayarlarını kurcalamış vb bir sorun da olmuş olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/07/2012 14:10

(@EmreOzkan)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Aynı şekilde şirketteki bütün herkeste aynı sorun var.Hosting firmasına destek kaydı açtırdık. Teşekkürler.İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 27/07/2012 19:27

Paylaş: