Forum

Google Apps MX reco...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Google Apps MX record sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@leventkemal)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Domain'i myhosting aracılığı ile sadece e-mail hosting’i kullanmak için almıştım.(Web hosting yok)

Şu an e-mail hosting’imi Google Apps’ye taşımak istiyorum. Myhosting’in OpenSRS için  bana vermiş olduğu username ve password ile login olduğumda MX kayıtlarını değiştiremedim. (hatta o bölüm bile yok) Bu yüzden MX kaydımı Myhosting’in control panelindeki DNS yönetiminden değiştirebildim. Mailler şu anda gmail üzerinden çalışıyor.

Ancak Myhosting hesabını daha sonra kapatacağımdan dolayı, bu MX kayıtlarını nasıl ve nereden değiştirebileceğim ?  Ayrıca NS olarak hala myhosting görünüyor. Google NS olarak hangi adresi kullanıyor ? Bunu değiştirmeme gerek var mı ?

Bu konuda yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Gönderildi : 10/05/2012 13:39

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

yanlış hatırlamıyorsam Google Apps da domain host etme hizmeti veriyor. var olan domaininizi google üzerine taşırsanız sorun olmayacaktır. 

Gönderildi : 10/05/2012 13:49

(@leventkemal)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bunun için google'ın NS bilgileri gerekiyor. Ancak bununla ilgili bilgiyi hiçbir yerde bulamadım.Google'a soru sormak için iyi bir sinir sistemine ihtiyaç var 🙂 neredeyse imkansız.

Gönderildi : 10/05/2012 14:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/blogs/cloud_computing/archive/2011/11/26/google-apps-mimarini-tan-mak-ve-s-reci-ba-latmak.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/05/2012 17:23

Paylaş: