Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Plesk VPS'im Üzerinden Birileri Spam Mail Gönderiyor

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
525 Görüntüleme
(@quietman)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar selamlar. Böyle bir sorun yaşıyorum, açıkçası konuya tam hakim olamadığımdan ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum. Mail sunucusunda sorun yaşanıyor, Plesk Kontrol Paneli'nden Tools & Utilities'den Mail Config'e geliyorum. "Mail Queue" baktığımda 1.500 küsur bekleyen mail var fakat bu mailler anladığım kadarıyla benim sunucum üzerinden gönderilmeye çalışıyor.. Çünkü alıcı adresleri başka, gönderen de yahoo.co.uk uzantılı bir adres. Daha öncede aynı adres ile bir önceki sunucum üzerinden yaklaşık 50.000 mail gönderimi denenmiş sanırım, Mail Queue'de beklenenleri açamıyordum. Bunun önüne nasıl geçebilirim? Linux işletim sistemi ve en güncel plesk kullanmaktayım. Rica etsem yardımcı olabilirmisiniz?

Gönderildi : 04/05/2012 13:52

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Hani hesap üzerinden gönderiliyor tespit etmeniz gerekmektedir. Bir kullanıcının şifresini kullarak gönderim yapılıyordur.

Gönderildi : 04/05/2012 15:09

(@quietman)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İlginize çok teşekkür ediyorum. Sorunda aslında bir nev-i orada. Çünkü yahoo.co.uk gönderen gözüküyor gibi. Ayrıca göndermeye çalıştığı maillerin tamamını beklemede gözüküyor... Bunu tespit etmenin bir yolu varmı?

Gönderildi : 04/05/2012 15:29

(@ErdoganPALA)
Gönderiler: 158
Estimable Member

Linux mail loglarınızı inceledinizmi ?

Gönderildi : 04/05/2012 16:04

(@quietman)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ona tam olarak nasıl bakabilirim? Vede ne gibi bir müdahalede bulunabilirim? Pleskte bunun önüne geçebileceğim bir modül varmıdır acaba?

Gönderildi : 04/05/2012 16:51

(@quietman)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Buda benim sunucum üzerinden mail gönderiminde ilgili alanda bekleyen maillerin caps'i...

Bu plesk üzerinde bulunan tüm güncellemeleri yükledim. Acaba bunu engelleyen bir uygulama yüklenmişmidir? Mail ayarlarından ne yapmam gerekebilir?

Gönderildi : 07/05/2012 18:15

(@ErdoganPALA)
Gönderiler: 158
Estimable Member

iletişim bilgilerinizi P.M ile iletirseniz kontrol edebiliriz.

Gönderildi : 07/05/2012 18:51

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Belirttiğim gibi bu sorun basit bir şifre veren kullanıcınızdan kaynaklanmaktadır. Loglarda loginlere bakarak tespit edebilirsiniz.

Gönderildi : 08/05/2012 12:05

Paylaş: