Forum

Web Tasarım ve Host...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web Tasarım ve Hosting Firması Kuruluşu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@Mta.Sys)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Gerçekleştirmek istediğimiz bir projemiz var ; Logo , web , e-ticaret sistemleri tasarımı yapan bir firma kurmak istiyoruz. Web tasarım ve logo tasarımlarında şimdilik bir sıkıntımız yok.

Lakin hosting konusunda nasıl bir başlangıç yapamamız gerektiğine kararsızız.
* Bir sunucu alıp firmalardan kasa mı kiralamalıyız ?
* Yoksa bu kısımda bir firmanın bayiliğini mi yapmalıyız ?
* Sunucu satın alırsak hangi yazılım ürünlerine yatırımı tercih etmeliyiz ? vs.

Bu konuda başlıklarla da olsa nasıl bir yol haritası ilerlemiz daha uygun olur. Bu konuda deneyimli arkadaşlar bilgilerini paylaşmasını rica ediyorum.

Gönderildi : 16/03/2012 21:25

(@Mta.Sys)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yanlış yerde mi sordum yoksa sorduklarım o kadar saçma mı 🙂

Gönderildi : 17/03/2012 21:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba konu saçma yada yanlış değil ama herkesin hakim olduğu bir konu değil http://www.cozumpark.com/forums/thread/111309.aspx  burada daha önce konuşulmuş bakabilisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/03/2012 21:32

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Bir Eticaret yazılımı kesinlikle hosting yada reseller paketinde tutulmamalı sonuçta burada bir çok port açık olacaktır ve shared bir ortam sizde bir açık olmasada bile sunucudaki diğer bir sitenin açığı ile veritabanınıza ulaşılabilir. Kredi kartı ile işlem yapılacağı da düşünülürse ileride başınızın ağrıma ihtimali var. bunun için önerim ciddi bir firmadan sanal bir sunucu alarak iyi bir configurasyon yapmanız. Bu şekilde ilerlerseniz daha sıkıntısız olacağı kanaatindeyim.

Gönderildi : 21/03/2012 14:26

Paylaş: