Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

web site yoğunluğu

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

iis 7 üzerinde publish edilen web sitesinin kullanım yoğunluğunu nasıl görebiliriz?

kolay gelsin

Ali

Gönderildi : 19/12/2011 20:52

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Yoğunluktan kastınız bandwith olarak mıdır?

tam sebebini bilmiyorum ama bw in sature değil

Gönderildi : 20/12/2011 13:50

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Ben sebebinden ziyade tam anlamı ile ne yoğunluğunuzu istediğinizi merak ettim. Bandwith ise arkadaşların dediği gibi loglarınızdan ilgilid detayları açarsanız bandwith kullanımı ile ilgili bilgilere ulaşabiliriniz. Ayrı bir Appool tanımlayarak ram ve cpu kullanımını görebilirsiniz.

Gönderildi : 20/12/2011 14:07

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Ben sebebinden ziyade tam anlamı ile ne yoğunluğunuzu istediğinizi merak ettim. Bandwith ise arkadaşların dediği gibi loglarınızdan ilgilid detayları açarsanız bandwith kullanımı ile ilgili bilgilere ulaşabiliriniz. Ayrı bir Appool tanımlayarak ram ve cpu kullanımını görebilirsiniz.

web sitesinde şu anda mormalin 10 katı ziyaretci var ve web sitesi de çok ağır çalışıyor. banwith değerleri de normal olduğuna öre nereye bakmalıyım diye soruyu düzelteyim o zaman. 

teşekkürler

Gönderildi : 20/12/2011 15:25

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

O zaman dediğim gibi sitelere ayrı pool tanımlayıp task manager üzerinden izleme yapınız anormal kullanım görünen site üzerinde yoğunlaşırsınız. Eğer burada bir soruna rastlamazsanız genelde SQL portu dışarı açıksa Sa kullanıcısına binlerce login denemesi olabilir buda sunucu üzerinde bir yoğunluğa neden olabilir.

CMD ile netstat -an ile hangi portlara ne kadar istek geldiğine bakarak ta problemi bulmak için olabilecek nedenleri azaltabilirsiniz.

Gönderildi : 20/12/2011 19:25

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

çok teşekkür ederim, kolay gelsin

Gönderildi : 21/12/2011 12:00

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Rica ederim kolay gelsin.

Gönderildi : 21/12/2011 14:06