Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Plesk 8.6 Panel Dsn Domasin Problemi

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@TARIKSARI)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkeze Merhaba,

4-5 Adet Makinam Var Bunlara Plesk Kurmayı Düşündüm Kurdumda. Fakat Domain DSN Mantığını Bilmiyoyorum Çözmeye Çalıştım Çözemedim.

Kısaca Şöyle İzah edeyim..

Win2003 Plesk 8.6 Kurdum Gerekli Portları Açtım 53,80,8443 vs İp ile  İsim Sunucusu Kaydettim... 

Herşey Buraya Kadar Normal Siteye Dışardan Başka Br Bilgisyardan Girmeye çalıştığımda Site Açılmıyor Wehois Baktım Domain İp  Lan ip Atanmış  Yani 192.168.1.3  Global ip  Kaydetmeyi Başaramadım

Resimlerle :

Gönderildi : 05/12/2011 15:51

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Siteniz için host A kaydında dış IP nizi yazınız.

Gönderildi : 05/12/2011 18:06

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Öncelikle DNS ve DSN iki ayrı kavram. Detaydan anlaşıldığı üzere sorununuz DNS ile ilgili cihazınızdan ilgili port yönlendirmelerini local iplere yapmanız gerekmektedir. Sonrasında DNS kayıtlarınıza public IP adresinizi yazarsanız sorun çözülecektir.

Gönderildi : 05/12/2011 18:07

(@TARIKSARI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bilgilendirme İçin Teşekkür Ederim.

Plesk' den  Domine Girdim  DNS Ayarları Kısmından

Kayıt Türü : A

Alanadı : win1.domain.com 

ip Adresi : Public İp girdim 

Ve Bu işlemi 2 kez yaptım win1.domain.com ve win2.domain.com için Sanırım Böyle Yapmam gerekiyor ?

Bu İşlemi her domain eklediğimde yapmam gerekiyormu Mantıken gerekmiyor  eklediğim ikinci bir domainin Ns  : win1.domain.com , win2.domain.com yaptığımda sıkıntı çıkarmadan çalışması gerekir değilmi ? ..

Birde Bende 1 den fazla makina olduğu için aklıma şöyle birşey takıldı  mantıken böyle olmalı diye düşündüm

domain.com İsim Sunucusu eklerim örnek win3.domain.com ,win4.domain.com  Bunların İp yine aynı public ip yazarın + belki farklı bir public ip gereke bilir   bunları aynı şekilde 2 makinana DSN Ayarına A kayıdı ile eklerim 

Biraz uzun oldu ama çözmeye çalışıyorum teşekkürler

Gönderildi : 05/12/2011 20:45

(@TARIKSARI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İp Adreslerinin hepsi lan ip  paralı aldğım win sunucumda public ip yazıyor anlayamadım

Gönderildi : 05/12/2011 20:57

(@ErdoganPALA)
Gönderiler: 158
Estimable Member

Merhaba probleminiz devam ediyorsa, iletişim bilgilerinizi özel mesaj ile iletirseniz sizin için kontrol edebiliriz.

Gönderildi : 07/12/2011 11:56

Paylaş: