Anasayfa » Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS record kayıtları  

  RSS
gkhndskr
(@gkhndskr)
Üye

Merhaba

kendi firmama ait domain için 2008 server kurulumu yaparak üzerinde mail sunucu kullanıyorum mail sunucu programı mailenable kullanıyorum fakat çok fazla spam mail geliyor. Domain veya IP adresim blacklistte görünmüyor. iyi bir  DNS record kaydı nasıl açılır nelere dikkat etmemiz gerekiyor.

Alıntı
Gönderildi : 24/10/2011 13:07
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

Sizin ip adresinizin black listte olması ile SPAM mail almanızı bir alakası yok. DNS kayıtlarınızda yapmanız gereken değişiklik sizin maillerinizin SPAM olarak düşmesi durumundadır. Mail sunucu ip adresinizi ve domaina adresinizi verebilriseniz DNS kayıtlarınıza bakarak bir yorum getirilebilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/10/2011 20:03
Mert Kibar
(@mertkibar)
Üye

Dns tarafında mail serveriniz icin a kaydı mx kaydi ve spf kayıtlarını girmelisiniz.

Mailenable standart sürümünü kullaniyorsaniz o sürümde spam korumasi mevcut degil.. Mail Security cihazlari veya mail serveri ile entegre calisan antispam yazilmiyla bu işi çözebilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/10/2011 03:20
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

Mail Enable Standart içindeki doğru tanımlamaları yaparak size gönderilen SPAM mailler hakkında önlemeler alınabiliyor. Örneğin Blaclistleri ekleyebileceğiniz bir paneli mevcut. Bu tip tanımlamaları yaparak bir çok spam gatewayde kullanılan standart önlemleri alabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/12/2011 11:21
Paylaş: