Forum

Win 2008 VDS Perfor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 2008 VDS Performans Problemi

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
566 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Performans problemi diye başlık attım ama çok daha garip bir problem. Daha önce biri yerli ve diğeri Almanya lokasyon 2 sanal sunucu kullandım ama hiç böyle bir problem görmedim. Şu and Hetzner kullanmaktayım (Vserver) bu sorunu ilk günden beri yaşıyorum. Yaptığım yazışmalar sonucu sunucumda fiziksel değişimde yapıldı ama sonuç pek  değişmedi... Hosting tarafından yapılan optimizasyonlar anca %5 fark etmiştir.

problemin kendisine gelince, hlds (half life dedicate server) de fps problemi yaşıyorum fps belli aralıklar sürekli dalgalanıyor ve kullandığım scriptlerden biri fps sorunlarına karşı hassas ve sonuç uygulama çökmesi ile neticeleniyor. Bu sorun bütün uygulamalar kapalıykende aynı hat kullanımı hiç olmadığı zamanda.

Örnek resim hemen aşağıda, ne yaptıysam olmadı... hayati olan servisler hariç her şeyi kapadım, işlemci performansı ve bandwith oldukça tatminkar. birtek virüs taraması yapmadım ama bir önceki sunucudan yedeleri doğrudan taşıdım öyle bir sorun olma ihtimali az... genede bir tarama yapacağım.

Sorunu çözmek için yapılacak tavsiyelere şimdiden teşekkürler.

Not: sistem özellikleri windows 2008 R2 standart edition (SP1 dahil güncellemeler yapılmış durumda) ram 1 GB. işlemci 3 Ghz

Örnek resim, fps de sürekli bir dalgalanma görünüyor, en kötüsü ise aralıklarla dibe vurması; sonuç ölümcül

problem caps

Gönderildi : 16/07/2011 18:47

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Ram 1 gb olarak düşük görünmekte. Virüs taramsından bir ey çıkmaz ise ram test toolları ile teste tabi tutun. Hatta upgrade yoluna gidebilirsiniz.

Gönderildi : 17/07/2011 01:38

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Sistem idle konumdayken ve hiç ağ trafiği yokken bile bu sorun oluyor... 512 ram li vds kullandım böyle bir sorun yoktu... sistem servislerinde biri istenmeyen bir sorgu yolluyor olabilir.

başka fikri olan

Gönderildi : 17/07/2011 02:08

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sistem idle konumdayken ve hiç ağ trafiği yokken bile bu sorun oluyor... 512 ram li vds kullandım böyle bir sorun yoktu... sistem servislerinde biri istenmeyen bir sorgu yolluyor olabilir.

başka fikri olan

Açıkçası yaptığım projelerde bu yapıyı kullanmadığım için sadece fikrimi ram olarak berlittim 🙂 Bu tür yapıyı kullanan birileride değerli yorumlarını belirtiler

Gönderildi : 17/07/2011 02:13

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

amd opteron ile vmware esx  üzerinden sanallaştırılmış vdsleri tavsiye ediyorum...

o zaman performansı sen bir gör... normal sunucuya bile ihtiyaç duymassın...

Gönderildi : 17/07/2011 18:48

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Hosting seçerken çok acele karar vermem gerekti, yoksa Franda OVH, free sas, Hooxie-host, ... bunlar çok iyi hostingler ama benim linux tecrübem yok ve bu hostingler linux alınca avantajlı.

Hdd tede benim kullandığımdan çok daha fazla alan kullanımda görünüyor... birde sunucuyu ağ trafiğinden takip edeceğim bakalım neler oluyor.

Gönderildi : 18/07/2011 00:15

(@ErdoganPALA)
Gönderiler: 158
Estimable Member

Merhaba Güven Bey,

VDS üzerinde çalıştırdığınız uygulamalar nedir?

Dilerseniz Hollanda Leaseweb konumlu Esxi sunucularımız üzerinden test server kuralabiliriz.

Saygılarımla.

Gönderildi : 19/07/2011 17:24

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Sn. Erdoğan Pala

Hetzner ile başından beri devam eden sorunlardan dolayı, teklifinizi görüşmek için iletişime geçmek istiyorum.

msn adresinizi ekledim.

Not: CS 16 server kurmayı düşünenler Hetzner virtual serveri hiç düşünmesin yoksa benim yaşadığım sorunları yaşar... hem pahalı hemde bu devirde raid kullanmadan single sata disk i sanallaştırmak çok abes.

Gönderildi : 11/08/2011 22:16

Paylaş: