Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Plesk SSL Kurulumu

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
913 Görüntüleme
(@FatihAytekin)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Deneme amaçlı birkaç firmadan SSL Sertifikası aldım Plesk 9 a kurulumunu yaptım fakat bir türlü o sertifika olmadı siteye. Sertifikaya bakınca Plesk'in sertifikası gibi gözüküyor. IIS den ben kurunca çalışıyor fakat bu sefer aldığım firmanın CA certificate bölümünü giremiyorum ve Private key i plesk deki kod gibi göremiyorum..

Plesk e SSL sertifikasını bu sitedeki gibi ekliyorum:

http://www.rh.com.tr/cozumler/ssl/ssl-kurulumu/plesk_ssl_kurulumu.aspx

Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Gönderildi : 18/05/2011 19:37

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

ssl kuracağın host için bir adet ip ye ihtiyacın var sanırım verdiğin linkte ondan bahsetmiyor.

Gönderildi : 20/05/2011 20:24

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

plesk üzerinden domainlara tıkladıgın kısımda domain altinda sertifika kismi var.. ordan csr anahtarı olusturuyorsun.. o anahtarla sertifika satın alıyorsun... sonra sana crt kodu sertifikasını vericekler.. o sertifikayi.. csr olusturdugun yere girip ordan yüklüceksin..

birde plesk domain altında hosting setting kısından ssl support aktif edeceksin... sertifika aktif olduktan sonra hosting settin altinda sertifikanı görürsün ordan seçersin...

yapamazsan özelden yaz yardim ederim...

Gönderildi : 25/05/2011 00:41

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

SSL kurulumunu gerçekleştirdikten sonra bu SSL i kullanacak sitenin ayrı bir IP adresi olması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra panelde SSLsertifikasını ilgili ip adresi kullanacak şekilde tanımlar ve HTTPSDOCS dizinine gerekli dosyaları atarsan sorun yaşanmayacaktır.

Gönderildi : 21/06/2011 12:30

Paylaş: