Forum

ISS 6.0 da ASP.NET ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ISS 6.0 da ASP.NET tabı kayboldu:)

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
517 Görüntüleme
(@seyit)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Ben uzun zamandır hosting adminligi yapıyorum ancak ilk defa boyle bir sorunla karsılastım ve bu konuyla ilgili kaynak bulamadım.

windows 2003 server uzerinde ISS 6.0 kullanıyorum.

2 adet sorunum var. 

1 cisi ISS altından websites den herhangi bir siteye properties dedigimde normalde tablar da Custom Errors ile Server Extensions arasında "ASP.NET"

tabı olması gerekirken yok:) sunucu uzerinde yaptıgım kontrollerde ASP.NET service extensions da var ve allow durumda. dos ekranında komutla sitere aasp.net uygulayabiliyorum ve calısıyor. Ancak olması gereken tab da asp.net i olusturamadım.Bu konuda daha once tebrubesi olan arkadaslarım varsa yardımlarını rica ediyorum.

2 ci sorunumda calısan sitelerimde bildiginiz gibi admin user icin yazma yetkisi veriyoruz. Bunun disinda birde admin panel vs kullanan bazı siteler admin user yetkileri haricinde ASP.NET , NETWORK SERVICE ve INTERNET GUEST ACCOUNT icinde normal izinlerin dısında write ve modify izni istiyorlar. Buda dogal olarak bir acık olusturuyor. Bu acık nedeniylemidir bilmiyorum birkac gundur bu izinleri verdigim sitelerin dosyaları siliniyor. yedekden donuyorum bi sure sonra yine siliniyor. izinleri kaldırıyorum sorun geciyor.lisanslı yazılım ile virus taramasından temiz cıktı. yukarıda belirttigim ASP.NET tab ının kaybolmasıyla alakalımıdır bilmiyorum aynı zamana denk geldi  bu sorunda.

Bu konuda cözum oneriniz varsa paylasırsanız cok memnun olurum. 

saygılarımla. 

Gönderildi : 30/03/2011 16:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

ASP 1.1 için böyle bir sekme yok ancak daha üst sürümlerini kullanıyorsanız aşağıdaki komut setini kullanmayı deneyin lütfen

aspnet_regiis -i

dizin ; c:\windows\microsoft.net\<sizin .NET Framework versiyonu> folder

eğer bunlar çözüm olmaz ise 64bit platform söz konusu ise aşağıdaki linki inceleyin lütfen

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/sxkaek9b%28vs.71%29.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/03/2011 18:20

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

1.Sorununuz için http://cid-cc604c70d3f72cfd.office.live.com/self.aspx/ASP.NET%20Tab%20Missing/asptabtest.zip   buradaki .vbs dosyasını indiriğ çalıştırınız.Çalıştırmadan  önce tüm açık olan MMC ekranlarını kapatınız.Ayrıca bu sorun tipik bilinen bir sorun,eğer applicatin pool WOW64 modda çalışıyorsa ASP.NET sekmesi görünmez.

2.Eğer yazma hakkı verirseniz o zaman sistemde exploit bulaşma riski vardır.Ayrıca , DoS ve ya DDOS ataklara maruz kalabilirsiniz.Bunun için biraz daha dikkatli olmalısınız.

Saygılar,

Gönderildi : 30/03/2011 18:35

(@seyit)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Bey ilginiz icin tesekkurler , o komutu girdigimde sunucudaki tum siteleri otomatik olarak hangi Framework versiyonunu secersem ona update ediyor. suanda 4.0 da bir sorun buldum repair ediyorum. sonucları bu baslık altında paylasacagım.

tebrubelerinize dayanarak sormak istiyorum dosyalara verdigim extra yazma izinlerinden dolayı silinmeler konusunda bir deneyiminiz oldumu ? neden boyle bir durum soz konusu olabilir? 

Gönderildi : 30/03/2011 18:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Hakan Bey ilginiz icin tesekkurler , o komutu girdigimde sunucudaki tum siteleri otomatik olarak hangi Framework versiyonunu secersem ona update ediyor. suanda 4.0 da bir sorun buldum repair ediyorum. sonucları bu baslık altında paylasacagım.

tebrubelerinize dayanarak sormak istiyorum dosyalara verdigim extra yazma izinlerinden dolayı silinmeler konusunda bir deneyiminiz oldumu ? neden boyle bir durum soz konusu olabilir? 

Genelde bu tür izinler güvenlik açığına neden olur ve muhtemel bundan siliniyor olabilir. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/03/2011 03:21

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Bu tab görünmesede configuratşon sekmesi altından .aspx uzantılı dosyanın hangi Framewok versiyonundan çalışacağınıo belirleyebilirsiniz. Çok değişiklik yapmıyorsanız bu işinizi görecektir diye düşünüyorum.

Gönderildi : 06/04/2011 17:21

Paylaş: