Forum

webserver mail serv...

Bildirimler
Hepsini Temizle

webserver mail server

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
463 Görüntüleme
(@fatihabus)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar selam

web ve mail server kurulumu yapıyorum. yalnız şöyle bir sorunum var www.domain.com.tr yazınca web sitem geliyor sorunsuz bi şekilde. fakat mail.domain.com.tr yazınca da web sitem açılıyor. www.domain.com.tr :8080 portunu verdim bu şekilde webmail im açılıyor. benim istedğim mail.domain.com.tr yazınca webmail arayüzü açılsın www.domain.com.tr yazınca da web sitem açılsın. web mail için 8080 portunu verdim web server için 80 portunu. yardımlarınızı bekliyorum. dns kayıtlarımda bir sorun olabilir mi acaba

Gönderildi : 28/02/2011 14:53

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Mail server olarak ne kullanıyorsunuz? Mail server web üzerinden çalışırken kaç portu ayarlı durumda? Localde bu işlemi yapabiliyormsunuz başarılı bir şekilde?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/02/2011 15:32

(@fatihabus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

mail server olarak icewarp kullanıyorum. mail server web üzerinden 8080 portu ile çalışıyor. webmail.domain.com.tr:8080 yazmassam webmail arayüzü gelmiyor. webmail.domain.com.tr yazınca web ssitesi çalışıyor.

Gönderildi : 28/02/2011 16:32

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

fatih senin dedigin olay cok basit bir olay özelden yaz bende ankaradayim... sana görsel yardim ederim...

Gönderildi : 28/02/2011 17:50

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

arkadaşlar selam

web ve mail server kurulumu yapıyorum. yalnız şöyle bir sorunum var www.domain.com.tr yazınca web sitem geliyor sorunsuz bi şekilde. fakat mail.domain.com.tr yazınca da web sitem açılıyor. www.domain.com.tr :8080 portunu verdim bu şekilde webmail im açılıyor. benim istedğim mail.domain.com.tr yazınca webmail arayüzü açılsın www.domain.com.tr yazınca da web sitem açılsın. web mail için 8080 portunu verdim web server için 80 portunu. yardımlarınızı bekliyorum. dns kayıtlarımda bir sorun olabilir mi acaba

http://esupport.icewarp.com/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=54

iis uzerinden webmaile erisim burda anlatilmis hocam 

kolay gelsin 

Gönderildi : 28/02/2011 19:51

(@fatihabus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

üstad merhabalar 

daha önce de konuşmuştuk yardımların için çok teşekkür ederim

bi sorum daha olacak sana yardımcı olursan çok sevinirim.

Bir adet mail server ım var yıllardır gayet güzel çalışıyor sorunsuz olarak. 

Fakat şimdi ikinci ve üçündü domain adreslerim var yeni aldım ve aynı server a tanımlama yapmak istiyorum ve icewarp üzerinde de mail host etmek istiyorum

1 adet statik ip adresim var. şimdi sormak istediğim tek ip adresi üazerine 2-3-4 .. domain adresi tanımlayabilirmiyim. Dns serve üzerinde nasıl bir ayarlama yapmam gerekiyor Yardımcı olursan çok sevinirim

Gönderildi : 09/02/2018 15:34

Paylaş: