Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

.htacces hatası

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
577 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba 

sunucum win 2003 linux de barına bir php siteyi win sunucuma taşıdım oscommerce ile yapılmış galiba e-ticaret değil bildiğim kadarıyla site klasörünün içine .htaacces dosyası var şöyle bi hata ya neden oluyor

Server Requirement Error: register_globals is disabled in your PHP
configuration. This can be enabled in your php.ini configuration file or in the
.htaccess file in your catalog directory 

daha önce joomla ile yapılanı taşıdım config dosyasınındaki klasör yollarını değiştirdim database i oluşturdum halloldu ama bu hatayı bi türlü çözemedim oscommercenin sitesinda tam olarak da çözümü bulamadım. sitenin database ini oluşturdum config php dosyasındakilerle aynı ayarları kullandım ki ordan sorun olmasın diye ama çözülmüyor  win sunucuda .htaacces dosysının üzerine gelip yetkileri verdim ıusr iwam lara gene yok 

her şeyin bir çözümü vardır sabretmek lazım şimdiden teşekkürler 

Gönderildi : 02/12/2010 17:27

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

Merhaba

Aslında aldığınız hata mesajı sorunun ne olduğunu açıklıyor. Eski sunucunuzda register globals ON durumda idi burada OFF durumda. OSCOMMERCE adında programı register globals ON olmadan çalışmıyor. Bende size tavsiyem o programı mümkünse değiştirmeniz. PHP önerilen güvenlik ayarlarında bu değerin OFF olmasını öneriyor.

Ancak siz illaki ON yapacaksanız .htaccess dosyası içerisine

php_value regsiter_globals on

satırını ekleyin.

Kolay gele 

Gönderildi : 03/12/2010 13:24

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

teşekkürler

on yapıl dı sonra başka sorunlar çıktı şuan çözüldü mümkünse oscommerce kullanmayınız :(:(  birinin başına gelir diye söylüyom config dosyasında / işareti catalog kısmında kullanmayın register ı on yaptıktan sonra

Gönderildi : 03/12/2010 20:39

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

iis mod rewrite pro modulu kullanırsan .htaccess ler calisir

iis seo modulu kurarsan web.config icinde .htacess calisiyor...

Gönderildi : 10/12/2010 18:41

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

iis üzerinde php sağlıklı çalışmıyor zaten, sen birde linux deki sistemi win e taşırsan düşünemiyorum ne kadar başın aqrır..

Hallettiğine şükür etmen gereken bir duru bence..

Gönderildi : 12/12/2010 18:41

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

iis mod rewrite pro modulu kullanırsan .htaccess ler calisir

iis seo modulu kurarsan web.config icinde .htacess calisiyor...

web config iis 7 de var yanlış bilmiyorsam, arkadaş 2003 kullandığına göre iss6 kullanıyordur sanırım, o nedenle web config şansıda kalmıyor. 

Gönderildi : 12/12/2010 18:44

Paylaş: