Forum

Plesk 8.6 2008 FTP ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Plesk 8.6 2008 FTP izinleri

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
786 Görüntüleme
(@system.gokan)
Gönderiler: 373
Honorable Member
Konu başlatıcı

Plesk 8.6 2008 FTP izinleri nasıl olması gerekiyor. Sistemdeki kullanıcıların vhosts daki dosyalarına eriştiremedim. 530 hatası alıyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 15/11/2010 18:05

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

sunucu kaynakli bir hata olusmus... sunucuya uzak masaüstüyle bağlanıp start menusunden programlar sekmesine tiklayip ordan parallels altindan pleske gir.. orda plesk Reconfigurator göreceksin o menu sayesinde pleskini onar... onarirkan tüm secenekleri işaretle... düzelir..

dizin hatası veya yetkilendirme gibi hataları düzeltebiliyor.. dosya bozuk veya bad sector gibi bir olay varsa düzelmez..

düzelmezse sitenin dosya ve mail vertibani yedeklerini manual al.. daha sonra hosting hesabini yeniden aç...  veritabani ve mailleri uygun yerlere yükle.. dosyalari ftpden atmayi unutma...

sunucunda antivirüs vs varsa ondan kaynakli olabilir... kisaca bisiler anlatmaya calistim..

zorlanırsan özelden yaz yardimci olurum...

Gönderildi : 16/11/2010 03:40

(@system.gokan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bunları zaten yaptım plesk kb deki iki ddl de plesk bin attım ama olmadı düzelmedi daha sonra repair tool da çalıştı ama malesef düzelmedi. GEne 6 ftp paralı aldığım lisasn da yok. 

Gönderildi : 16/11/2010 15:51

(@mertkibar)
Noble Member

windows 2008de gene6 ftp serveri tavsiye etmiyorum... microsoft ftp server 7.5 su han  windows 2008 icin en idael olani.. dll ile düzelicek hata degil.. özelden yazdim sana cevap verirsin...

Gönderildi : 16/11/2010 19:37

(@system.gokan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Gene6ftp lisansını aldım. 2008 kullanıyorum ondan FTP 7.0 2008r2 de 7.5 var.

Gönderildi : 20/11/2010 00:44

(@mertkibar)
Noble Member

gene6 ftp server lisansli kullanman güzel bir olay.. sorunun umarim çözülmüştür.. natro firmasida gene6 ftp serveri tercih ediyor..

Gönderildi : 22/11/2010 14:15

(@system.gokan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Natro da mı Plesk kullanıyor ?

Gönderildi : 23/11/2010 03:21

(@mertkibar)
Noble Member

natro firmasi ilk zamanlar hosting controller panel kullaniyorlardı.. linux için plesk.. natro firmasi kendi yazilim firmasini kurduktan sonra.. kendi sitelerini otomasyon haline getirdiler.. Windows hosting kontrol panel olarak siteleriyle entegreli calisan kendi yazilimlari enterix paneli kullaniyor.. 2 senedir linux hosting hizmetini devre dışı bıraktılar...

http://www.entrenix.com/  bu linkten kullandiklari paneli inceleyebilirsiniz..

enterix paneli natro dan aldiginiz vds ve kiralik sunucularinda ücretsiz kullanabiliyorsunuz.

Mail Server olarak antivirüs - antispam ve mobil destegine sahip  2 adet mail serverleri var. birinicisi merak mail digeri de mail enable profosyonel edition.

Gönderildi : 24/11/2010 22:58

Paylaş: