Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Spam Mailler

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@mehmetkocbey)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bir Hostin g Firmasına Üyeyim,Kendi mail adresimi aldım,Ancak Mailime bakmam olanaksız,çünkü günde en az 100 tane Spam maill Geliyor,İlgili Firma ise bunlara engel olamıyoruz diyor,Oysa işyerimde mailim var hiç vede özel ücretsiz mailim bunların hiçbirinde bu kadar çok spam mail gelmiyor.

Çokmu zor bunları önlemek acaba..

Gönderildi : 07/09/2010 01:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bu hosting firmanızın kalitesi ile ilgili bir şey.Bir çok hosting firması çok başarılı sonuşlar alıyor.Web mail üzerinden spam mailler dışında istemediğiniz kişilerden gelen mailleride englleme imkanı sunuyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/09/2010 01:35

(@yusufozturk)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Rıza Bey'in de dediği gibi bu durum biraz da hosting firmasının kalitesine bağlı. Mailler için kullanılan sistemler, sunucuyla ilgilenen teknik personeller ve benzeri faktörleri, spam mail sayısını değiştirecektir. Bir de tabii biraz paraya bakıyor iş. Enterprise Spam Filter'ların bir çoğu paralı. Bunların yıllık bedelleri var. Yine spam gateway'lerin de ücretleri çok yüksek ve yıllık lisans alınıyor. Hosting firması bu spam filter'ların alınmasına kaynak ayırıyor olmalı. Ayırmıyorsa ayırabilen firmaları tercih edebilirsiniz.

Gönderildi : 07/09/2010 23:04

(@ramazaneraslan)
Gönderiler: 15
Active Member

Hosting firmaları kendi sunucuları üzerine  Anti Spam yazılımı kurmazlarsa sunucu üzerinden size haliyle spam mailler gelecektir.Sizde bunun önüne geçmek için Local olarak bir yazılım kurmanız gerekecek fakat. Size önermem gereken noktalar var.Mail adresinizle site üyeliklerininden kaçının.Çünkü piyasada bulunan mail örümcekleri bu sitelerden mail adresinizi alabiliyorlar.Diğer bir nokta ise size gelen mailler diğer bir arkadaşınıza foward (ilet) yaparsanız bu eninde sonunda birinin mail listine girecektir.

Peki şimdi ne yapabilirsiniz. yeni bir hosting (anti virüs,spam kurulu ), yeni email adresi.

Umarım yardımcı olabilmişimdir

Gönderildi : 08/09/2010 22:03

(@OrhanYILDIRIM)
Gönderiler: 47
Trusted Member

firmalar arasındaki hizmet kalitesi bunun gibi konular zaten

Gönderildi : 20/10/2010 21:03

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Bazı firmalar POP3 mail hizmetini spam korumalı ve korumasız olarak 2 farklı fiyat tarifesi ile sunarlar. Korumalıyı seçerseniz mail hesabınız hem virüs hem de spam maillere karşı korunuz. Diğerinde ise ne gelirse alırsınız.

Gönderildi : 21/10/2010 03:07

(@OrhanYILDIRIM)
Gönderiler: 47
Trusted Member

Aslında plesk panelin içinde de var spam koruması diye bi buton..buton diyorum çünkü sorunun çözümü bu değil. mail hizmeti aldığınız firmanın kullanıcı-boyut-sayı vs. spam için yapabileceği birçok konfigürasyon var. ellerinde hali hazırda kullandıkları sistemdeki yazılımın kalitesi. o yazılıma olan hakimiyetleri....konu uzar gider.. 

Gönderildi : 23/10/2010 03:00

Paylaş: