Forum

Internet Domain Aya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Internet Domain Ayarları

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
452 Görüntüleme
(@cevatyildiz)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba

Aldığım domain ismini evde kurmus oldugum Server 2003 domain ine yönlendirmek istiyorum. Yani internetten aldığım x.com isimli domain ismini Server 2003 de kuracağım x.com domainime yönlendiricem. Ne yapmam gerek adım adım bilgi rica ediyorum

Selamlar

Gönderildi : 01/05/2008 20:52

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar Sn. cevatyildiz,

Forumumuza hoşgeldiniz. Arama özelliğini kullanarak pekçok şeyi sormadan bulabilirsiniz. Konu ile ilgili makalenin linki aşağıdadır. 

http://cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/28/lokalde-hosting-ve-gerekli-modem-konfig-rasyonu.aspx  

Gönderildi : 01/05/2008 20:57

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

1- Evdeki internete seni çıkaracak olan aletin sabit ip si olmalı

2- bu aygıt içinden 2003 servera web server için yani ilgili port yönlendirmesi yapmalısın

3- name serverda www.xxx.com için bir A kaydı oluşturman gerek (evdeki aletin sabit ipsi ) 

nameserver dışarıda olduğu için sanırım başka birşey yapmana gerek yok

atladığım olursa arkadaşlar yazar zaten :))

Gönderildi : 01/05/2008 21:02

(@cevatyildiz)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Harika... Kusura bakmayın ya çok özür dilerim arattırma yaptım ama doğru kelimeleri kullanmamışım sanırım. Bir sorum daha var. Fakat modem ayarlarında problem yaşıyorum. Modemim USR9108A Wireless MAXg ADSL2+ Gateway. Virtual Server dan öncelikle server ip adresini verip External Port 80 i (TCP & UDP) Internal Port 7977 ye yönlendirdim. Bu kadar yeterli değil mi bu şekilde ip konfigürasyonunu ve NAT konfigürasyonunu tamamlamış oluyor muyum? 

Gönderildi : 04/05/2008 03:29

Paylaş: