Forum

Hosting Kurulumu &#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hosting Kurulumu Öneri

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
478 Görüntüleme
(@TanerSencan)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bir hosting firması kurmak istiyoruz bunun için bize öneride
bulunabilirmisiniz.Hosting işine ilk defa giriyoruz uzman birinin
önerilerine ihtiyacımız var ilgilenirseniz çok makbule olur.

Dedicated Server veya Reseller lamı başlamalıyız ve aklıma takılan büyük bir
soru.2 sinden birini aldık sattığımız her hosting için ip adresimi
satın almamızmı gerekiyor. Yardımlarınızı bekliyoruz ilginiz için
şimdiden teşekürler iyi çalışmalar.

Gönderildi : 10/07/2009 17:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33014
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

öncelikle çalışmak için iyi bir ISP seçmeniz gerekli , çünkü ısp altyapısını kendiniz sağlamanız size çok pahalıya mal olacaktır ( geniş bant interner , kesintisiz güç kaynakları , jeneratörler , yangın söndürme sistemleri , backbone switch ve firewall  vs vs )

sonrası ise eğer dedicated bir server alırsanız plesk gibi bir ürüne ihtiyaç duyarsınız yani tüm yönetim sizde olmalı , reseller da ise işin en kolayı ama karı en az olanıdır.

her site için ayrı ip almanıza gerek yok , bir ip den istediğiniz kadar site yayınlayabilirsiniz ancak ister istemez çok fazla ip ye ihtiyaç duyacağınızı göreceksiniz.. çapa göre 20 ile işe başlanabilir .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/07/2009 17:49

(@TanerSencan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İlginiz için çok  teşekürler Hakan Bey.

Gönderildi : 10/07/2009 18:32

(@cihankoksalar)
Gönderiler: 27
Eminent Member

Tüm hosting müşterileriniz için sadece 1 ip yeterli olacaktır. Bu tek ip paylaşımlı olarak tüm hosting müşterilerinize dağıtılır. Ancak özel ip tahsisi isteyen müşterileriniz olursa ( ssl kurulumu v.s amaçla) o zaman bu ücreti müşterinizden alıp isp firmasından ek olarak ip satın alabilirsiniz. Yani reseller hesabınıza yada dedicated sunucunuza sonradan da istediğiniz kadar ip ekletebilirsiniz.

Maliyet açısından tavsiyem reseller ile başlamanızdır. Reseller paketleri bant genişlikleri, web alanları, mail hesapları, barındırılacak domain sayısına göre farklılık gösterir. Eğer hali hazırda müşterileriniz yoksa dedicated sunucunun aylık masrafları size fazladan yük olabilir. ( sunucu kirası, işletim sistemi lisansı, kontrol panelleri vs.)  

Gönderildi : 10/07/2009 19:27

(@TanerSencan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Maliyönden pek sıkıntımız yok o yüzden Dedicated Server ile başliyacağız.Serverı almanyadan kiralamayı düşüyorum bi kaç test yaptım gayet güzel gibi.Sizlerin önerdiği Dedicated Server kiralaya bileceğimiz bir kaç yer önere bilirmisiniz.

Gönderildi : 11/07/2009 00:44

(@cihankoksalar)
Eminent Member

benim türkiyede belli başlı olan birçok firmayla çalışma şansım oldu bunlardan sonra en önemli şeyin destek olduğunun bilincine vardım. bu nedenle hem teknik destek hemde performans/ fiyat açısından ben hosthane.com u şiddetle tavsiye ederim. bugüne kadar bir çok arkadaşıma bu firmayı tavsiye ettim bir kişiden bile olumsuz geri dönüş almadım. keşke ilk çalıştığım yer burası olsaydı dediğim bir firma. rahatlıkla alternatif bakmaya bile gerek yok diyebilirim.

Gönderildi : 11/07/2009 02:52

(@TanerSencan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Fiyatlar güzel teşekürler peki yurt dışı serverlar hakkında ne düşünüyorsunuz yurtdışı hatlar eskisi kadar kötü değil...Su anda en cok buna takıldım bir göz gezdirimisiniz.... 

http://www.serverloft.eu/tr/dedizierte-server/

Gönderildi : 11/07/2009 04:01

(@cihankoksalar)
Eminent Member

verdiğiniz sitedeki gerek sunucu özellikleri, gerekse aylık trafik limitlerine göre fiyatlar oldukça uygun. eğer destek olarakta firmayla bir kaç yazışma yapıp destek konusunda da size yeterli yardımı sağlayabilecekleri kanısına varırsanız tabiki tercih edilebilir.

lokasyon olarak yurtiçi yurtdışı karşılaştırması yapmak gerekirse hız açısından çok fazla bi farklılık olmaz ancak talep bakımından düşünürseniz sunucuları türkiyede barındırılan hosting firmaları daha çok tercih edilmektedir. müşterilerin çoğu  türkiye içinden ziyaretçilerinin daha çok olacağını ve türkiye içinde bir sunucuda eğer siteleri host edilirse daha hızlı olacağını düşünüp tercihlerini o yönde yapmaktadırlar. bu aşamada tabiki karar size kalıyor    

Gönderildi : 11/07/2009 05:03

(@TanerSencan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cihan Bey Çok teşekürler.İş artık iyice araştırmaya ve doğru seçime kaldı.

Gönderildi : 11/07/2009 07:08

(@cihankoksalar)
Eminent Member

rica ederim kolay gelsin

Gönderildi : 11/07/2009 16:35

Paylaş: