Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Upload Sorunu..?

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,354 Görüntüleme
(@BilalARI)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar... Localde Çalıştırdığım ve upload edebildiğim bir scriptim var fakat hosting de çalışmıyor... localde sınırsız boyuttta dosya upload edebilriken hostingde 200kb üstü upload edemiyorum
Aşağıdaki Hatayı Alıyorum..

Request object error 'ASP 0104 : 80004005'

Operation not Allowed

/hastane/satalma/upload.asp, line 45

Line 45:biData = Request.BinaryRead(guLuUP )

200kb nasıl yukarı çekebilrim.

Bilen Arkdaşlardan yardım bekliyoırum..

Gönderildi : 30/06/2009 22:28

(@cihankoksalar)
Gönderiler: 27
Eminent Member

Merhaba

Sanırım scriptinizde FSO upload sistemini kullanmaktasınız. FSO sistemi sunucularda default olarak 200kb limitlidir. Bu değeri siz hosting hesabınızdan herhangi bir işlemle değiştiremezsiniz. Tamamiyle sunucudan yapılması gereken bir işlemdir. Bu limitin arttırılması talebinizi hosting firmanıza iletebilirsiniz. Yetkili kişi
%windowspath%\system32\inetsrv klasörü içerisinde bulunan metabase.xml dosyasını düzenleyerek bu limiti değiştirebilir.Bu dosyadaki AspMaxRequestEntityAllowed="204800" satırı limiti byte cinsinden gösterir. Buna göre gerekli düzenlemeler yapılabilir.

Ancak genelde hosting firmaları bu limitin herhangi bir sorun oluşturma ihtimaline karşılık(güvenlik vb.) değişmesini uygun bulmazlar. Bu durumda ise hostunuzun upload bileşeni olarak başka hangi sistemleri(aspjpeg,aspupload vb.) desteklediğini host firmanızdan öğrenip kodlarınızı o şekilde güncellenmenizi tavsiye ederim. FSO dan farklı upload sistemlerinde 200kb dan daha büyük dosyalarınızıda yükleyebilirsiniz.

Gönderildi : 01/07/2009 02:35

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Merhaba arkadaşlar, bende upload sorunu yaşıyorum sorunun nereden kaynaklandığını bulamadım.Sistemim Server 2003 DC+EXC . 2Megabit Gshdsl bağlantımız var, modemden direk bilgisayar bağlantısı kurduğumda yaptığım testler normal iken, arka planda ISA güvenlik duvarı var iken client tarafından 2 megabit Upload hızı 0,40 mbps olarak test ediliyor.Download da herhangi anormal sorun yok iken Upload da neden böyle bir sorun var ? ISA üzerinden testi gerçekleştirdiğimde değerler normal gözüküyor..ISA üzerinde Bandwith Splitter yüklü , ISA üzerindei tüm kuralları Disabled ettim durum aynı.Download normal Upload düşük.

Gönderildi : 04/07/2011 20:56

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Bu konunun yeri burasımı?Sorununuz ile ilgili yeni bir konu açarsanız sizin için daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 07/07/2011 18:58

(@AyhanARDA)
Gönderiler: 5
Active Member

Merhaba,

Hosting sektöründe olduğumuz için bizden de sürekli bu limit arttırımları talep edilmektedir , 

Eğer upload için ekstra bir bileşen kullanmıyor iseniz sorunu hosting firması aşağıdaki şekilde çözebilecektir, 

Windows 2003 / IIS 6.0 larda dosya upload limiti ön tanımlı olarak
200 KB olarak gelmektedir. Bu değeri metabase.xml den
güncelleyebilirler.

Blog umda yazdığım yazıyı aynen aktarıyorum , kendilerine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar.

(Once IIS te sunucu adına sağ tıklayarak Properties bölümünü açınız.
Sonra ” Enable Direct Metabase Edit” bölümünün yanındaki kutuyu
işaretleyiniz.Uygula butonuna basıp çıkınız. Sonra
C:\windows\sytem32\inetserv dosyasını notepad ile açınız.  Bu dosya da
“AspMaxRequestEntityAllowed” değerini bulup güncelleyebilirsiniz. Ön
tanımlı değeri 204800 dır , bu da 200 KB ye denk gelir. 1 Mb yapmak
için 1000000 değerini yazmalısınız , ihtiyacınıza göre
arttırabilirsiniz.

İşlem sonunda IIS te yer alan ” Enable Direct Metabase Edit” bölümün yanındaki kutudaki işareti tekrar kaldırmanızı öneririm.)

Ayhan ARDA

Gönderildi : 17/08/2011 21:01

Paylaş: