Forum

Windows 2012 R2 ser...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2012 R2 server SMB hakkında

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
494 Görüntüleme
(@vedatkircicek)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Kullanıcıların kullanmakta olduğu İki ayrı işletim sistemi kullanmaktayız. Siz değerli hocalarıma soracağım sorunumu özetlemek isterim. 1 Hafta önceye kadar her iki işletim sistemi de Windows 2012 server üzerinden paylaşılan ortak alanımız olan klasörlere Windows 7 ve Windows 10 işletim sistemleri hatasız Win2012 serverde paylaşılan klasörlere bağlanabiliyor. Fakat MacOs işletim sistemleri ilgili klasörlere SMB ile girişlerini sağlamıştık. Fakat yolunu smb://serverip adresi/ortaklasorler olarak bağlamaya çalışsakta yeniden ilgili sunucuyu bulamadığı gözlemlendi. Windows 2012 sunucuda her hangi bir değişiklik yada her hangi  bir ayarlarında oynama yapılmamıştır. Sizlerden ricam Macos'lar ilgili sunucunun ortak paylaşım klasörlerini görmesi için nasıl birişlem yapmam gereklidir.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Vedat.

Gönderildi : 01/09/2021 00:47

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Sorununuz win. firewall veya SMB sürümü ile ilgili olabilir. Bunla ilgili yönergeler portalda var arayınız.

https://www.blackmanticore.com/feaa83102b76bd5d67df579558410514

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/09/2021 12:00

Paylaş: