Forum

Uzakta ki bir usb p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Uzakta ki bir usb porta bağlanmak

5 Yazılar
4 Üyeler
6 Likes
3,492 Görüntüleme
Yiğit Savaş
(@atlantisegidek)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

İyi haftalar ÇözümPark ailesi,

Remote Desktop mantığı ile uzakta ki bir pc nin sadece usb portuna bağlanmak istiyorum. Yani o pc de takılı olan flashı görmek istiyorum. Böyle bir şeye ihtiyacı olup deneyeniniz var ise yardımınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 23/12/2019 11:24

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

RDP ile maksadı pek anlamadım ama administrative share doğru ise e$ f$ şeklinde yönetici hakkıyla erişebilirsiniz. Maksat içeriği görmekse herhangi bir disk gibi share de verebilirsiniz. Manage engine gibi ürünlerle cihazların device listesini de görebilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/12/2019 14:17

Yiğit Savaş
(@atlantisegidek)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz

Cevabınız için teşekkürler hocam. Bu söylediğiniz iç network için sanırım. Ben dışarıda ki farklı bir network için yapmak istiyorum

Gönderildi : 23/12/2019 14:51

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Usb'yi paylaşıma açtıktan sonra port yönlendirmesi (445,139) ile uzaktan erişim sağlayabilirsiniz ancak bu yöntem ile saldırılara maruz kalma şansınız yüksek bunun yerine vpn kurmanız daha sağlıklı olacaktır.

Aşağıdaki postu incelemenizi tavsiye ederim.

https://www.cozumpark.com/community/windows_client-4/windows-dosya-paylasimi-445-port-hakkinda/

Bu ileti 4 yıl önce Erdem Yağlıkara tarafından düzenlendi

Gönderildi : 23/12/2019 15:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Aşağıdaki link size çözüm noktasında farklı bir bakış açısı ve yarar sağlayacaktır.

İncelemeniz yarar sağlayabilir. 

https://gsl.com.tr/uctaki-usb-cihazlara-her-yerden-uzaktan-erisim.html

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/08/2022 11:26

Paylaş: