Forum

şirket içi USb enge...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] şirket içi USb engelleme

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
721 Görüntüleme
Gökhan GÖKTEN
(@iamgokhangokten)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Daha önce  Grup policy kullanarak server üzerinden şirket bilgisayarlarının usb portlarını engellemiştim. şimdi aynı işlem açmak istediğimde olmuyor. oluşturduğum klasörü bile sildim. Tekrardan açmak içiin nasıl bir yol izlemeliyim. Şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 03/10/2022 16:29

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Bu tip uygulamalar regedit bazlı olduğu için gpo kaldırmak yetmez işlemin tam tersini uygulamanız gerekir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/10/2022 16:39

(@altunsu)
Gönderiler: 7
Active Member

Gönderen: @iamgokhangokten

Merhaba ,

Daha önce  Grup policy kullanarak server üzerinden şirket bilgisayarlarının usb portlarını engellemiştim. şimdi aynı işlem açmak istediğimde olmuyor. oluşturduğum klasörü bile sildim. Tekrardan açmak içiin nasıl bir yol izlemeliyim. Şimdiden teşekkürler

bitdefender total security işinizi görür aslında.

Gönderildi : 11/10/2022 00:45

(@serhatonyil)
Gönderiler: 93
Estimable Member

Üstadın da yukarıda bahsettiği gibi, aynı grup ilkesini tam tersi mantığı ile uygulayıp gpupdate /force komutunu çalıştırmanız yeterli olacaktır. Kullanıcılar oturumlarını kapatıp açtıktan sonra tüm kurallar uygulanır. 

Gönderildi : 12/10/2022 23:12

Paylaş: