Forum

Wifi Gpo sonrası Gö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wifi Gpo sonrası Görsellerde bozulma

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 227
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, firma içerisinde yeni açtığımız ssıd için bir gpo tanımlayıp kullanıcılara dağıttık. Yalnız ilk şifre ekranında görsellerin bozulduğu ve logon olup tekrar kilitleyince düzeldiği ile ilgili geri dönüşler aldım. Açıkçası MS windows un bir bug'u olduğunu düşündüm ama sizinle de paylaşıp görüşlerinizi almak istedim.

Öncelikle GPO bu şekilde;

image
image
image
image

ile şifre girme ekranı bu şekilde.

image

GPO uygulandıktan sonraki ekran bu şekilde

image

Son olarak

image

Bunu kaldırınca düzeliyor. ama bu seferde login olmadan wifi bağlantısı gelmiyor 🙂 doğal olarak şifre değişimi vs gerektiğinde olamıyor.

Gönderildi : 20/10/2022 11:39

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Diğer konunda buna atıf yapmıştım "yeni açtığımız ssıd için bir gpo tanımlayıp kullanıcılara dağıttık"
özetle çözümle uğraşabilirsiniz fakat bunu kesinlikle yapmayın derim. Geniş zaman ölçeğinde her zaman problemlerle karşılaşabilirsiniz. Doğru kurgulanmış ve AP'leri dağıtılmış, VLAN yapılmış bir ortam da bu aksiyona zaten gerek yoktur mobile cihazlar sorunsuz erişim sağlar.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/10/2022 17:17

Paylaş: